Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie znieczulenia przy borowaniu, czy warto brać czy nie? osobiście nigdy nie brałem, ale ostatni raz miałem robione zęby 10 lat temu i od tamtej pory przy każdej kontroli zębów było wszystko dobrze, a teraz czuję, że dziura mi się robi i pewnie się wybiorę, ale chciałbym uzyskać odpowiedź od osób które były znieczulane i nie - czy warto tą opcje wybrać czy nie? w jakim stopniu działa te znieczulenie?

#dentysta #gownowpis #pytanie
daaniel121 - Mirki mam pytanie odnośnie znieczulenia przy borowaniu, czy warto brać c...

źródło: comment_NXIuwRbMSlKGOWmF2dUalz5C0E2IB2Xv.jpg

Pobierz
  • 32
@daaniel121: Przychodzi facet do dentysty i pyta:
- Ile kosztuje wyrwanie trzech zębów trzonowych?
- To zależy. Woli pan znieczulenie ogólne, czy tylko miejscowe?
- Nie jestem zbyt bogaty. Chodzi tylko o samo rwanie, nawet jeśli będzie trochę boleć.
- Prawdziwy z pana mężczyzna! - cieszy się dentysta - Zrobię to panu najtaniej, jak tylko można. Proszę usiąść w fotelu.
- Ja? W fotelu? Po co?
- No, żebym panu wyrwał
@daaniel121: Miałem robione trzy zęby bez znieczulenia, ale to były mega małe dziurki i dentysta sam zaproponował ten sposób.
Generalnie to nie jest to znieczulenie co kiedyś. Teraz znieczulenie na prawdę działa i jestem pewien, że poziom leczenia też się zmienił przez ostatnie 10 lat na plus oczywiście.
Sugeruję aby kierować się zdaniem @komeniusz Ty i dentysta jesteście spokojniejsi.
@daaniel121: Jestem niestety doświadczonym pacjentem i nigdy nie biorę znieczuleń, nawet do kanałowego. Po pierwsze nie lubię jak potem morda jest jak gąbka, po drugie dawno temu babka tak wbiła iglłę, że potem przez miesiąc nie mogłem ruszać szczęką bo chyba w jakiś nerw trafiła.
@daaniel121: to zależy w sumie. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy dla małego ubytku w ogóle warto się znieczulać, skoro całe borowanie potrwa na prawdę krótko, a czyste znieczulenia trzymają do 2h, z lekiem naczyniozwężającym nawet do 6h. Jeżeli miałbyś się Wandem znieczulać to wtedy spoko, ale tak nasiękowo/przewodowo to ja chyba bym się nie znieczulił jakbym miał małą próchniczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)