Wpis z mikrobloga

Na OT mieliśmy wydać 3,9 mld zł do 2019r...sporo, ale teraz "ptaszki ćwierkają" wyposażenie jednej brygady to 500mln-1mld zł, czyli 8,5-17 mld zł. Budżet MON na 2016 = 35,9 mld...tak więc nie będzie 50 śmigłowców:(
Są już plotki o komentarzach generałów, którzy już w armii nie służą. Ciekawa wypowiedz, nie piszę kogo bo nie znalazłem źródła (ale można się domyślić:)
"Od kilkunastu lat zajmujemy się opracowaniem strategi walk na własnym terytorium (...) jak prowadzić działania minimalizując straty wśród ludności cywilnej i w infrastrukturze (...) jak odciągać wroga od miast. Misje w Iraku i Afganistanie wiele nas nauczyły. To wszystko teraz jest skreślone"
#militaria #obronaterytorialna
Pobierz stahs - Na OT mieliśmy wydać 3,9 mld zł do 2019r...sporo, ale teraz "ptaszki ćwierkaj...
źródło: comment_5MlKmdCSQ1vXVxRXukqzzeKYx8hWe2XT.jpg
  • 20
Są już plotki o komentarzach generałów, którzy już w armii nie służą. Ciekawa wypowiedz, nie piszę kogo bo nie znalazłem źródła (ale można się domyślić:)

"Od kilkunastu lat zajmujemy się opracowaniem strategi walk na własnym terytorium (...) jak prowadzić działania minimalizując straty wśród ludności cywilnej i w infrastrukturze (...) jak odciągać wroga od miast. Misje w Iraku i Afganistanie wiele nas nauczyły. To wszystko teraz jest skreślone"


@stahs: i słusznie skreślone,
@jejfan1 chodzi Ci o 988? Ta nie jest takim niewypałem jak OLV, chociaż to inna kategoria, bo to taktyczna. W sam raz do zabunkrowania kartonu fajek na poligon, OLV nawet do tego się nie nadaje.

@Francisco_dAnconia mam wrażenie że MON ma gdzieś magiczne, niekończące się źródełko tych kamizelek. A tego co ma laska obok to nawet nie jestem w stanie zidentyfikować, ale sądząc po kolorystyce pantery to pewnie jest starsza od niej.
@stahs: Są głosy, bardzo słuszne, iż za kasę, którą MON pompuje w OT, można stworzyć i wyposażyć pełną dywizję na wschodzie Polski. Każdy minister ON ma swojego konika, coś nad czym się pałuje i broni do końca swojej kadencji. Klich miał NSR, totalne gówno, czyściec i upodlenie, źródło Najtańszej Siły Roboczej zwanej w kręgach zbliżonych do wojskowych, Narodowymi Siłami Rozpaczy. NSR nie wypalił, nie ma prawa i czeka go koniec. Podobno