Wpis z mikrobloga

Jakieś 2 lata temu miałem mocny napad lękowy. Nie mogłem złapać oddechu do końca i musiałem co jakiś czas próbować zrobić naprawdę głęboki oddech. W sumie problem tego typu miałem od dzieciństwa. Leki (Asentra) przyjmowałem przez około rok ale jednak przestałem bo czułem się ok.
Dwa tygodnie temu będąc w półśnie zwróciłem uwagę na "gonitwę myśli", tzn. próbuję zasnąć a w głowie lata mi pełno niezwiązanych ze sobą słów, dialogów, obrazów, akcji. Czasami czuję to tak, jakby mózg miał swojego własnego facebooka, na który na bieżąco wymyśla treści, artykuły, wpisy itp. Od tego czasu zacząłem łapać się na tym, że formułuję swoje myśli jakbym mówił do kogoś/siebie. Wygląda to tak, że nie myślę tego do siebie, tylko jakbym to ujął w rozmowie z kimś, czasami ze sobą, a czasami jakąś konkretną osobą. Dochodzi też to, że jak nie mam czym zająć myśli to prowadzę hipotetyczne dialogi, które mogą się zdarzyć/zdarzyły. Psychiatra wydawał się jakby średnio ją to interesowało, powiedziała tyle że klasyczny przykład zaburzeń lękowych i przepisała leki. Pytanie do #psychiatria i #psychologia - czy nerwica lękowa ma takie objawy? Wydaje mi się że takie myślenie towarzyszy mi od dawna, a dopiero teraz zacząłem na to zwracać uwagę. Boje się, że może to być jakaś wczesna faza schizofrenii albo alzheimera, bo z pamięcią też mam od tego czasu spory problem.
Wyszło długo, ale mam nadzieję że uzyskam jakąś pomo, rady zanim pójdę do psychiatry ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#depresja #nerwica #przegryw #gorzkiezale
  • 11
@Pies_Litwin @Waltz
Od dwóch dni mozarin 1/2 tabletki. Tą schizofrenią serio się martwię, ale z drugiej strony to zdaję sobię sprawę z tych "wewnętrznych rozmów", ale ciężko mi z nimi walczyć. Jak nie mam o czym myśleć to one wskakują na pierwszy plan :/
A są jakieś typowe objawy schizofrenii, które różnią się mocno od nerwicy? Przed chwilą sobie przypomniałem, co mnie walnęło jak obuch, że czasami myślałem jakby to było gdyby ktoś "z góry" miał wgląd w moje myśli i unikałem myślenia o czymś, zdarzyło się to kilka razy. Chciałbym żeby to był bait, ale niestety nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)