Wpis z mikrobloga

Mirki! Pytanie sprzętowe! ;> Rozwalił mi się półautomat i muszę kupić coś nowego, ale nie za drogiego (typowy Janusz) Chodzi mi o jakiś migomat do garażu. Przeznaczenie tego sprzętu to spawanie ogrodzeń i czasami jakieś przyczepy rolnicze, także sprzęt już trochę mocniejszy musi być. Myślałem o Shermanie MIG300M, bo moc ma odpowiednią, tylko nie wiem jak z awaryjnością, bo mało piszo na internetach... Poprzednio miałem Bester Magster 501, i sprawował mi się bardzo dobrze, ale niestety skończył swój żywot (całe życie na stoczni i tylko 2 lata u mnie w garażu) Szukam czegoś tak do 4tys. zł i co powiecie jeszcze o półautomatach inwertorowych, bo znajomy mi kiedyś mówił, że jak inwertery to tylko z górnej półki, bo te Chińczyki to są do niczego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawajzwykopem
  • 8
@Cruggerr: Jeżeli chodzi o marki spawarek, to chyba w topce są Lincoln Electric, Miller, Esab, Kemppi, może Oerlikon. W tej kolejności. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko za tym też idzie cena. Ja mam w pracy TIGa Migtronic i o ile samo spawanie jest spoko, to są awaryjne, a akcesoria gówniane.
@Cruggerr: Lincoln Powertec 305C - długo nie mogłem się zdecydować i w końcu wybrałem taki model. Sam do nauki, więc nie mogę za wiele powiedzieć, ale ojciec się zna i sobie chwali. Z plusów 3 lata gwarancji. Minusy - drogie części.