Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #chwalesie Mirki chwalesie nowym zakupem. Po moim ostatnim aucie Mazda 3 1.6 Diesel pozostały najgorsze wspomnienia. Tysiące złotych wkomponowane w najgorszy silnik chyba jaki kiedykolwiek stworzono. Jazda po mechanika oszustach w nieskończoność. Po tym kiepskim doświadczeniu stwierdziłem z żoną że tylko benzyna. No i jest. Pół kraju się za Mercem przyjechało ale config marzenie. Kolor sprawia że wygląda trochę na młodszego niż jest w rzeczywistości. Cieszę się jak dziecko! Pijcie ze mną kompot albo co tam chcecie!
ZygmuntJedyny - #motoryzacja #chwalesie Mirki chwalesie nowym zakupem. Po moim ostatn...

źródło: comment_B4EGOMLtWYZalylfUCdE01vnGeWeibDT.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZygmuntJedyny to ja nie wiem jaki ty egzemplarz trafiłeś albo/i jak go użytkowałeś, bo ja jeżdżę 2005r 1.6 diesel z Francji (bez FAPa fabrycznie) i tylko oprócz oleju filtrów i rozrządu to wymieniłem dwa przednie amory i półtora roku jeżdżę ..... strasznie demonizujecie
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny poza tym japońce nigdy nie miały tytułu królowej lawet , raczej się mówiło "kupisz japońca to jeździsz do końca " , to mój czwarty samochód (nawet piąty) ,miałem przed nim W124 2.5 diesel z 1991 i nie wrociłbym do tego czołgu
  • Odpowiedz
@snwptest: To była mazda 3 1.6 115km diesel. 2004 albo 2005 rok. Nie wiem co dokładnie się psuło, ale wiem że chyba około 6-8 tys było władowane przez rok. A to czujniki czegoś tam a to coś a to coś
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny: klawe auto szanowny pan sobie wybral. "Byli" czasy to latalem c63, najlepszy dzwiek wydechu jaki mozna seryjnie miec w aucie :) zrywal przyczepnosc na 3 i pil tyle, ze zalowalem, ze bak byl standardowy :/ ale strzal endorfin nie do opisania :-)
Szerokosci ;)
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny: kolego...przejechałem taką mazdą 100k km i poza zmianą oleju, klockow, opon itp. nic nie dokładałem. Kupiłes zaniedbane auto lub sam je zaniedbaleś. Tak jest przewaznie jak ktos zapomina, ze diesel/trasa a benzyna/miasto.
  • Odpowiedz
1.8 kompressor 156 koni.

49 koła


@ZygmuntJedyny: Mercedesy coś mają w sobie że nawet jak są tanie i słabe to wyglądają na drogie i mocne, udanej i beznawaryjnej eksploatacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny: doszedłem do tego samego wniosku po e90 2.0d, diesel to dramat i śmieć, chyba ze stać Cie na nieopłacalną opcje kupienia nowego diesla i potem sprzedać go po 4 latach za 1/4 wartości, w sumie gdybym miał hajs to i tak kupiłbym benzynę... Szanuję zakup, te silniki 1.8 z kompresorem (no chyba, że masz 3.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to chyba jedna z niezajebliwych
  • Odpowiedz