Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poradźcie Mircy i Mirabelki. Taka sytuacja w rodzinie: ona chora psychicznie, ukrywała chorobę przed ślubem. Teraz choroba się nasiliła, fatalna sytuacja, problemy itd. Farmakologia gówno pomaga. Dzieci brak. Jak myślicie lepiej być w takiej sytuacji egoistą i brać rozwód, czy do końca życia babrać się w tym gównie bo się "przysięgało że i w chorobie...". Miał ktoś podobną sytuację? Bo przypuszczam, że temat rozwodu i tak nie dojdzie do jej świadomości, jak to bywa ze schizofrenikami. Nie wiem jak doradzić tej osobie, bo sam się nerwowo wykończy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 80
  • Odpowiedz
Był jeden epizod z jakimś małym załamaniem, ale było to pod płachtą typu - mam w pracy problemy, denerwowałam się i dlatego wybuchłam.


@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie czy jest to udokumentowane? Czy w ogóle choroba psychiczna jest udokumentowana z przed ślubu?

Mógł to być pierwszy epizod, który rozpoczął proces choroby psychicznej, ale nic z tym nie zrobiono.

Podam przykład: kobieta w wieku 28 lat zaczęła wykręcać korki, wyłączać tv, bo twierdziła, że ludzie
  • Odpowiedz
OP: 10 lat małżeństwa nie świadczy o tym, że przez ten czas było kolorowo i się kochali. Z początku chęć pomocy, leczenie, itd, ale ile człowiek jest w stanie wytrzymać? Schizofrenicy i tak twierdzą że są zdrowi i można tłumaczyć jak grochem o ścianę. Niby masz dorosłą osobę u boku, a gadasz jak z dzieckiem. Z początkiem małżeństwa pracowała, ale potem w robocie zaczęli się domyślać ze cos jest nie tak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Rady z mojej praktyki:
1. Ok. pół roku przed rozwodem spisz rozdzielność majątkową (koniecznie!)
2. Przed rozwodem się nie wyprowadzaj - wyprowadzka to porzucenie rodziny i automatycznie Twoja wina
3. Dogadaj się na rozwód bez orzekania o winie - szybko, sprawnie, bez dzieci to na 1 sprawie będzie rozwiązane
4. Dobrze by było aby w sądzie zeznała iż utrzyma się samodzielnie. Po takim oświadczeniu nie będzie miała prawa Cię zasądzić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania identyczna sytuacja jak w przypadku mojej siostry. Dopiero po ślubie dowiedziała się, że jej mąż choruje od wielu lat na schizofrenię. Wyszło to wtedy, gdy przestał brać leki i zaczął robić bardzo dziwne rzeczy. Wytrzymała parę lat, a następnie się rozwiodla bez żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dostaniesz uniewznienie rozwodu ,zatajenie choroby ,pamietaj ze kobieta ta moze cie zabic bo choruje na chorobe psychiczna ,rozwiedz sie ,wyprowadz, znajdz sobie normalna kobiete jak masz mozliwosc porozmawiaj z lek potwierdzi ci co napisalam o chorobie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moj kolega miał podobną sytuację laska też ukryła to przed mężem, teraz ma czyste dokumenty nawet w kościele - wyszło tak jak by był kawalerem ;)
szuka nowej dziewczny, poprzednia taki numer zrobiła wyobraź sobie przychodzisz do domu a tam świece zapalone i pentagramy na podłodze.. też ją leczyli niewiele dało.
  • Odpowiedz
pamietaj ze kobieta ta moze cie zabic bo choruje na chorobe psychiczna


@Jola44: Wyobraz sobie, ze osoba chora na schizofrenie bardzo rzadko podejmuje sie zabojstwa. Z takimi przekonaniami to nie dziwie sie, ze ludzie chorzy psychicznie sa stygmatyzowani.
  • Odpowiedz
@mudzahedin: tu nie ma miejsca na dyskusje o schizo , i jej roznych etapach ,poniewaz znam temat ,sa takie przypadki ,jak masz mozliwosc porozmawiaj z lek . ta choroba jest nie do wyleczenia ,nie mozna miec dzieci
  • Odpowiedz