Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki kochanie, potrzebuję Waszej pomocy. W mojej robocie dostałam zlecenie wykonania jakiejś beznadziejnej mapy Polski, która zobrazuje ok 100 obszarów na których pracują terenowo nasi pracownicy. Sytuacja jest o tyle beznadziejna, że moja genialna firma nie posiada narzędzi do wykonania tej mapy, no ale pomimo tego oczekuje się tego ode mnie :( Obszary pracowników są stworzone z powiatów. Mapa powinna posiadać legendę i wyglądać jakoś tak: http://viridian.com.pl/kontakt. Wiem, że mapy można tworzyć np w Excel 2013 i 2016, nie wiem jednak czy uda się to bez dodatkowych kosztów. Posiadam podstawkę Excel 2013 i ściągniętą darmową nakładkę Power View. Ale wydaje mi się, że tutaj nie można zaznaczać obszarów tak jak na stronie którą podałam wyżej a jedynie można sobie oznaczyć dane kropkami co mi nic nie da. Jeśli się mylę i jest na to jakiś racjonalny sposób to proszę piszcie każdy pomysł jaki wpadnie Wam do głowy bo jak w poniedziałek tego nie zrobię to albo mnie zwolnią albo wywiezie mnie karetka do psychiatryka jak będę zmuszona kolorować w GIMPIE 314 powiatów :( Pomocy ! Liczę na Was z całego serca :)

Załamany różowy paseczek

#excel #komputery #praca #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NiebieskaMirabelka: spróbuje w google maps, robiłam coś takiego ale z punktami na podstawie współrzędnych z arkusza, ale widziałam też jak jakaś pizzeria zaznaczala obszar na jakim dowozi więc może się udać
  • Odpowiedz
@biczek: o jany to takich poj... firm jest więcej ? dasz radę - trzymam kciuki, a tak na marginesie to jak oni się nie znają i nie mają na czym pracować to leć na żywioł i improwizuj, odjeb im takie mape że mucha nie siada
  • Odpowiedz
@NiebieskaMirabelka: Chyba nie jak m----n. Pracujesz tam, oni ci płacą :P najwyżej jak ci to zajmie milion czasu to będziesz miała nadgodziny i też dobrze. Mus to mus, ja nie znam się na mapach niestety więc nie pomogę, ale pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@NiebieskaMirabelka: spróbuj jakimś darmowym programem GISowym + darmową paczką ze strukturą województw, powiatów i gmin, potem do nich doszywasz po kluczu (powiat) nazwiska tych pracowników i dodajesz legendę, przez co kolor każdego powiatu zależy od nazwiska pracownika który w nim robi.

Jak się nie znasz to pewnie trochę Ci zejdzie, ale będziesz mogła np. w przyszłości to rozszerzać.
  • Odpowiedz