Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Trenuję sobie kyokushin już jakiś rok i zastanawiam się po jakim czasie i na jaki inny styl walki się zapisać by uzupełnić braki z karate i nabrać skuteczności w walce. Na myśl mi przyszedł #boks #jujitsu i #mma .Chyba najbardziej by mi boks pasował bo lubię proste sparingi na pięści a nie jestem zbyt dobry w chwytach jeśli miałbym zapisać się na jujitsu choć na karate bardzo rzadko je mamy więc może dlatego, minus w boksie jest taki że też nie za bardzo chciałbym mordę mieć jak obity burak po każdym treningu.
  • 8
@Reeddigg: również trenowałem boks, w żadnym normalnym klubie chodząc na treningi do grupy początkującej nie będziesz kończył treningu z obitą japą :) u mnie w klubie przez długi czas na sparingach początkujący oraz ich partnerzy z pary mieli zakaz uderzania w głowę (ciosy tylko na korpus). Po prostu ogarnij jak wyglądają treningi u Ciebie w mieście, poczytaj opinie na necie itd. Boks będzie dla Ciebie świetną bazę po treningach nóg w
@Reeddigg: które kyu po tym roku? 9? Chyba trochę za szybko na zmiany, za dużo kopać to się raczej jeszcze nie nauczyłeś, chyba że miałeś jakiś przyspieszony system treningów? A boks super sprawa, trenowałem kyokushin ponad 10 lat i mam przez to barierę by uderzyć kogoś ręką w twarz, więc trzeba coś z tym zrobić. Dobry plan!
@Reeddigg: Trenowałem jujitsu przez parę lat. Na pewno dużo rzutów i parterów, ale sporo też było klasycznego sparingu w stójce. Był u nas gość, który też przyszedł z kyoushin i sensei cały czas zanim łaziłi poprawiał go, że robi wszystko zbyt twardo, wiec typ po dwoch miechach sie #!$%@?ł i odpuścił. W jujitsu jest nastawienie na wykorzystanie siły przeciwnika, więc ruchy muszą być bardzo płynne.
@Reeddigg: które kyu po tym roku? 9? Chyba trochę za szybko na zmiany, za dużo kopać to się raczej jeszcze nie nauczyłeś, chyba że miałeś jakiś przyspieszony system treningów? A boks super sprawa, trenowałem kyokushin ponad 10 lat i mam przez to barierę by uderzyć kogoś ręką w twarz, więc trzeba coś z tym zrobić. Dobry plan!


@WerniKKK: Tak 9, dlatego się pytam, po jakim czasie najlepiej przejść na boks?