Wpis z mikrobloga

@dawidchz: Sprawdzimy jutro na replay'u ile było procent, ale były włączone. Przy mocniejszym uderzeniu ciężko było jechać dalej.

Film nagraliśmy dzisiaj i nic nie manipulowaliśmy. :)
@rauf: Nie rozumiem. Jak się do tego odnieść? Nie oczekujemy modelu zniszczeń BeamNG, tylko wyeliminowania buga, który pozwala na takie manewry. Wystarczyłoby zrobić coś na kształt zwiększającego się tarcia wprost proporcjonalnie do tego jak długo jesteśmy do niej 'przyklejeni'. W ten sposób eliminujemy problem, a lekkie (krótkie) otarcia działają tak jak dotychczas.
@Realisim: nie ma szans na tak zaawansowany model jak BeamNG wie to każdy kto spogląda na obciążenie CPU, Assetto ma symulować raczej jazdę i na to poświęca zasoby, zwiększyć tarcie płotków można, pCARS tak ma i też narzekają ludzie że wtedy nierealistycznie bo łapie klej jak pobocze w Forza Motorsport, wszystkim nie dogodzisz, a że w AC uszkodzenia są mocno uproszczone, mnie to nie przeszkadza bo staram się nie rozbijać a
@Realisim: a BeamNG polecam, rewelacyjny silnik jak ktoś lubi zabawę w cięcie gięcie, mody, filmiki z tego nie ma lepszej opcji, nawet wsparcie kier i jakieś ffb jest
@rauf: Oczywiście, że nie ma, nikt tego tutaj nie wymaga.

Nadal uważam, że jednym z najważniejszych aspektów w takich tutułach jak AC, powinno być ucinanie możliwości wykręcenia dobrego czasu w taki sposób. Obecna fizyka kolizji z bandą bardziej przypomina arcade, niż wspomniane przez Ciebie "klejące bandy" w Project Cars. Nie wiem na jakiej zasadzie to tam działa, ale jeżeli w jakiś sposób blokuje takie zagrania to już jest lepiej. Takich sytuacji
@Realisim:

"pokazana traska Highland typowo do fun jazdy, wystarczyłoby te płotki oddalić (jak na VIR gdzie lecisz 2km w pole i trudno wrócić) ale może właśnie chcieli coś takiego mniej poważnego?"

pokaż tor wyścigowy a nie luźną traskę w AC w której taka jazda jest premiowana lepszym czasem? Nurb, Spa, Barcelona?
w kwali u nas byłoby DSQ, w race jeśli intencjonalnie to tak samo

w każdej grze można na siłę doszukać
rauf - @Realisim: 

"pokazana traska Highland typowo do fun jazdy, wystarczyłoby te...
@rauf: Pierwszy raz zauważyliśmy bug na treningach do Waszej ligi Simrace.pl, kiedy popełniając błąd na dohamowaniu do trzeciego zakrętu na Bathurst okazało się, że otarcie się o bandę niewiele zmienia. Później okazało się nawet, że jadąc tam prosto bez hamowania można nawet zyskać. Oczywiście, w kwali czy wyścigu byłoby DSQ, ale na publicznych serwerach online - już nie. Inne tory z podobnymi fragmentami również się znajdą, dlatego developerzy powinni załatwić ten
@Realisim: Bathrust w AC to tor moderski, czyli nic w kwestii band nie zalezy od deva...dlatego pytałem o tory Kunos z tym problemem

To jest bug ale autora toru. Na Torze Poznań np. nic takiego nie zauważyłem.

Dlatego jak chcesz zostać pogromcą simracingowych mitów, to trzeba się lepiej przygotować do zadania ( ͡º ͜ʖ͡º)

@rauf: Dlatego wrzuciliśmy nagranie z toru Kunos. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie jest problem związany tylko z tą trasą, bandy działają podobnie na innych torach. Różnica polega tylko na tym, że na większości mamy margines w postaci pobocza i z powodu kar nie wykorzystamy buga.
@Realisim: to nie tor, tylko traska pod luźną jazdę, pokaż ten błąd na torach które wymieniłem: Spa, Ring, Nurb, Imola, Mugello...

Nie pokażesz, bo tego problemu nie ma, przez 3 lata organizacji lig nie spotkałem się żeby ktoś takie akcje odwalał. Więc to takie czepianie się żeby błysnąć i zdyskredytować konkretny tytuł, nie pierwszy raz w twoim wydaniu. Wydali duży update z ciekawymi poprawkami, dostaliśmy darmowy tor do luźnej jazdy, Audi
@rauf: Nie wiem skąd bierze się Twoja błędna analogia. Bug występuje na innych trasach. Nie ma indywidualnych silników fizycznych pod każdą trasę i kolizje z innymi bandami działają tak samo. Różnica polega tylko na tym, że tam są kary, a tutaj nie. Dziwię się, że jeszcze masz co do tego wątpliwości. Nie muszę tego dowodzić bo to logiczne. Jeżeli nadal jesteś ciekaw - sprawdź sam. Co do tras modderów: taki 'trick'