Wpis z mikrobloga

W 2018 r. Lancia zniknie z rynku... ()

Via Wikipedia: Niestety, nowa Delta nie okazała się zbawieniem. Samochód sprzedawał się przeciętnie, znaczącą sprzedaż notowano głównie we Włoszech. Modelem, który utrzymywał Lancię na powierzchni był Ypsilon. Wreszcie zarząd Fiata stracił cierpliwość. Na początku 2014 roku ogłoszono, że Lancia zostanie wycofana z rynków europejskich i sprzedawana będzie wyłącznie we Włoszech. Co więcej, jedynym modelem, który pozostanie w ofercie ma być Ypsilon. W maju 2014 roku potwierdzono, że nie ma planów utrzymania Lancii przy życiu. Prawdopodobnie w roku 2018, po zakończeniu produkcji modelu Ypsilon, marka całkowicie zniknie z rynku.

Na zdjęciu miażdżąca jajca Lancia Stratos

#italiancars #samochody #motoryzacja #alfaholicy - bo to w sumie siostra, #lancia #fiat
Pobierz pogop - W 2018 r. Lancia zniknie z rynku... (╥﹏╥)

Via Wikipedia: Niestety, nowa De...
źródło: comment_6SNRqs81GxK3x3D7IkLusOMXdqaeR0qi.jpg
  • 22
@pogop: Już od 10 lat przynajmniej Lancia była w agonii. Dobrze że Fiat był na tyle przytomny i nie ubił jeszcze Alfy tylko zaczynają coś działać. Trójca niemiecka w segmencie premium tak bardzo się rozrosła, że wyparła wszystkich innych z tego segmentu, francuzi i japończycy też w odwrocie, Volvo jeszcze jakoś się broni.
@eloar: Ale to prawda że podzespoły dzielone są z Fiatami? Dedra miała chyba od Tipo... Tylko najgorzej ponoć jest z takimi rzeczami typu światła, elementy karoserii, wyposażenia, itp.
@Damasweger: no z tego co słyszałem to z Fiatem była masa wspólnych podzespołów, ale nigdy się dostatecznie nie interesowałem innymi modelami niż Deltą i Stratosem, aby znać szczegóły
@Damasweger: S40, więc nie takie pancerne, ale pocieszam się, ze Volvo ( )
Oj wątpię, zanim ja się dorobię, ostatnie sztuki się rozsypią, albo po prostu posiadanie takiego pojazdu będzie przestępstwem.
@pogop: A czego można było się spodziewać? Fiat dawno przekreślił Lancię robiąc z niej sprzedawcę amerykańskich aut z inną plakietką :( A mogli to inaczej rozegrać. Fiata zrobić producentem tańszych, bardziej dostępnych aut, Alfę producentem droższych, bardziej prestiżowych, ze sportowym zacięciem (taka konkurencja dla BMW czy Merca AMG), a Lancię jako producenta droższych, bardziej wytwornych limuzyn. Chyba jedyne wyjście, by ocalić i Alfę, i Lancię. Wiem, wiem, bez sensu. Ale wpis