Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis

Około południa miałem pierwszą 30 minutową rozmowę z 3 szefami na której przedstawiłem jej cel, przyczynę, oczekiwania finansowe i możliwe ścieżki rozwoju, którymi chciałbym pójść dalej. Przedstawiłem argumenty przemawiające za podwyżką, przedstawiłem co zrobiłem w ciągu ostatnich dwóch lat, co robię obecnie i co chciałbym robić dalej. Szefowie mają wiedzę o tym, jakie projekty są realizowane, ale nie w jaki sposób, ani jak trudno lub łatwo, aż do momentu, gdy coś pójdzie bardzo źle. U mnie nigdy się to nie zdarzyło, więc można powiedzieć, że byłem takim szaraczkiem, który to co miał realizował w 100%, więc nie było potrzeby się nim zajmować. Aż do teraz, gdy chcę więcej pieniędzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym pierwsza rozmowa się zakończyła.

Druga rozmowa była około 15:00, zaczęła się z obecnym jednym z szefów, źle bo od podania przez niego niższej kwoty, niż ta, którą ja podałem wcześniej, a podałem realną kwotę, a nie zawyżoną. Wyszedłem z założenia, że nie będę się bawił w negocjacje kwotowe, a jeśli nie zaakceptują mojej stawki to po prostu złożę wypowiedzenie i już. Powymienialiśmy się chwilę argumentami, czemu nie mogą dać mi więcej i czemu chcę tyle, i nie zgodzę się na mniej. W tym momencie, taktycznie, do pomieszczenia wkroczył drugi z szefów podejmując rozmowę ze swojej strony i mocno zaznaczając, że jeśli stawka mi nie pasuje to mogę zmienić pracę bo ich na taką wysokość wynagrodzenia nie stać, a pierwszy dostał telefon i się ewakuował.

Szef, który został był tym, który najmocniej zaznaczał, że 22 godziny to nie są realne nadgodziny w skali całego roku i, że według niego z mojej strony nie jest fair przychodzenie po ich odbiór bo żaden pracownik nie jest w stanie przepracować 8 godzin i zawsze w pracy robi rzeczy prywatne, więc w skali roku, 4 minuty dziennie mogłem siedzieć na fejsie albo rozmawiać ze znajomym przez telefon. I pomimo tego, że według mnie skoro jestem w pracy to jestem w pracy i przede wszystkim pracuję, a nie załatwiam rzeczy prywatne, a na dodatek nie palę, więc nie wychodzę co godzinę na papierosa, to odbiór tych nadgodzin zwyczajnie mi się należy i zdania w tej kwestii nie zmienię. I co ciekawe, to spowodowało większy problem niż wysokość wynagrodzenia. Pomimo tego rozmowa przebiegała spokojnie i kulturalnie, szef starał się zrozumieć moje zdanie i widziałem, że robi to szczerze, ale ma własne i go nie zmieni. Podobnie, jak ja. Można powiedzieć, że doszliśmy do stanu wzajemnego zrozumienia, pogodzeni z tym, że druga strona ma zupełnie przeciwne zdanie w tej kwestii.

W dalszej części rozmowa dotyczyła wynagrodzenia, oczekiwałem 35% podwyżki, dostałem 30% i system premiowy z celami, które gdy zrealizuję to dostanę te brakujące 5% plus premię za wykonane cele w wysokości 2% kwoty celów, co daje całkiem sporą sumę. Tutaj minęło 30 minut od rozpoczęcia rozmowy, kolejne 30 minut rozmawiałem o firmie, dziale, pracownikach, problemach, jakie mają w firmie, problemach mogących pojawić się przy projektach, propozycjach na ich rozwiązanie oraz innych rzeczach, które dotyczą mnie i pracy, a pojawiły się w przeszłości.

Podsumowując, jestem pozytywnie zaskoczony bo nie spodziewałem się dialogu z ich strony, a już na pewno nie tak szczerego, i długiego. Zgodziłem się na 5% niższą kwotę głównie z powodu tej rozmowy, ten jeden szef mnie przekonał, porozmawiał szczerze, taką mam przynajmniej nadzieję. Gdyby nie wkroczył w rozmowę to z tym pierwszym nie doszedłbym do porozumienia i szukałbym jednak czegoś innego. Jeśli chodzi o czas pracy to nadgodziny ma wynagrodzić premia, jeśli nie chcę nadgodzin mam nie brać projektów, których nie będę w stanie obsłużyć w normalnym czasie pracy, ale przez to będzie mniejsza szansa na premię. To ode mnie zależy, czy je wezmę, czy nie. Z jednej strony mam 30% więcej i brak nadgodzin, a z drugiej 35% plus premia z nadgodzinami. Jak to będzie działać okaże się za kilka miesięcy.

Wołam komentujących, mam nadzieję, że działa, robię to pierwszy raz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 58
Wołam przez MirkoListy komentujących ten wpis (45)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @bertexon @gravity @MnieTuNieMaJuz @Dar_Q @Leniek @kulaty @DonMatheo @ssailorr @maQus @grub3r @Prawdziwy_Polak @Czerwony_Krokodyl @Miglancu @Daaaek @medykydem @namzio @tolstyy00 @mus_tang @JestemSzejkiem @iron_fox2
@Haszaks: czyli Tobie za nie płacą, mi ani nie płacili, ani się na nie nie umawiałem przy zatrudnianiu, a nawet odebrać ich nie można było, tak jakby nie istniały :)

@Prawdziwy_Polak: @worldmaster: to właśnie to oczyszczenie atmosfery miało decydujący wpływ na moją dalszą obecność w tej pracy, bez tej rozmowy nie zaakceptowałbym warunków, a co za tym idzie atmosfera byłaby marna i obie strony miałby uraz

@iron_fox2: @