Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tptak: dla mnie jesteś chlebowym guru i na podstawie twojej opinii chce sobie wyrobić opinię wizualną (jestem spaczony sklepowym wyglądem chleba) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: u nas jest skurka spalona prawie do czarnego (troche sie zagapilem) ale jest bardzo krucha i smaczna (jak ktos lubi lekki smaczek wegla ;) ).

Jesli u Ciebie jest bardzo twarda to moze przykryj papierem z gory, ewentualnie czesc pieczenia rob na grzalce jedynie dolnej, albo moze obniz polke na ktorej pieczesz? ewentualnie zmien sklad chleba, tzn uzyj domieszek innego rodzaju ;)

Nasz jest pieczony na pelne ziarna 3 zboza
  • Odpowiedz
@tutanota zakwas to trochę odłożonego ciasta z popezedniego pieczenia. Po prostu odkładasz trochę ciasta i dokarmiasz je co parę dni (jak zapomnisz i często pieczesz to nic się nie stanie). Mąki używam jakiej chce, zazwyczaj mieszam pszenną i żytnią.
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: @Mirkomil: skórka to złożona sprawa.
Temperatura - zbyt niska temperatura zrobi twardą skórę
Wilgoć - brak pary zrobi średnią skórkę
Grzałka górna, termoobieg spowodują szybkie formowanie skórki.
Jeszcze nie ogarniam tak tematu skórki. Generalnie garnki żeliwne lub gliniane dają dobre rezultaty w tej kwestii. Ja teraz uczę się piec na płycie żeliwnej i grzeję tylko od dołu na temperatury koło 240 C - robi się coraz lepiej.
  • Odpowiedz