Wpis z mikrobloga

@Elusznik: serio siedze konfiguruje to gówno a potem o tym zapominam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawda jest taka ze mam 50 gierek na kompie, visual studio, android studio, photoshopa, vegas, cc i jakos tak #!$%@? wygodniej
@DeadSmoke: IMO równoległe systemy, to takie so 90`s, virtualizacja <3, ja na co dzień używam pingwinka, a że corpo life mnie goni do używania Windy w domenie, to mam wirtualkę :) i po co zamrażać dysk na równoległe partycje :)
@Elusznik: ostatnio mialem elementary w wersji 0.3 wszystko click ze sklepu w wersi 0.4 #!$%@? sklep i do tego nie wiadomo na #!$%@?, przeniesli #!$%@? aktualizator systemu do sklepu.
Jak nie dziala sklep to i aktualizacja też nie działa.

Wziałem 5 tutków powywalałem te żałosne aplikacjie które daje elementary poinstalowałem wszystko z repo bawilem sie dlugo conky i generalnie fajny system
@DeadSmoke elementary? wstyd się przyznać, od tego w czerwcu zacząłem przygodę z linuksem, wtedy wszystko było dla mnie takie tajemnicze, jarałem się, testując kolejne dystrybucje i instalując Debiana...


Elementary jest kiepskie i niedopracowane, postaw sobie ubuntu albo Debiana, najlepiej z XFCE i zobaczysz jakie życie umie być piękne, sama instalacja może zajmie ci z 15 minut do pół godziny i już masz działający system
@DeadSmoke jest, każde ( ͡° ͜ʖ ͡°) z rozbudowanych i ładnych od razu KDE Plasma, z modularnych i ładnych po konfiguracji XFCE. GNOME 3 jest ciężkie, niekompatybilne między własnymi wersjami i ciężkie do konfiguracji i jakiejkolwiek zmiany. Osobiście używałem jakiś czas i nie polecam, fanatyk xfce
@Elusznik: ja bym chciał mieć coś z dobrym zajebistym dockiem i paskiem ktory ma #!$%@? wszystko
narazie elementary odpowiada mi wygladowo, raz zainstalowalem jakies gowno deppin albo cos takiego.
#!$%@?ł się na amen nie chcialem sie bawic terminalem, to probowalem zainstalowac od nowa i jak #!$%@? usunalem partycje i stworzylem nowy to nagle #!$%@? wszystkie partycje z windowsem w kosmos - nie wiem czemu.
@DeadSmoke deepin, takie chińskie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) do docka polecam docky, ładny, w miarę konfigurowalny, ma czego można wymagać od dobrego docka. Do panelu xfce możesz doczepić wymagane #!$%@? wszystko, całe środowisko jest bardzo modularne. Sam mam applety od WiFi, monitory systemowe, applet źródeł dźwięku, aktualizacji, kalendarza, odtwarzacza muzyki a mógłbym pewnie doczepić nawet applet z przeskakującymi na przemian ze zbożem zdjęciami Michaua ( ͡°
@DeadSmoke zależy od poziomu twojej wiedzy linuksowej, ja polecam Debiana XFCE, Manjaro i Xubuntu. Debian to stabilna klasyka z łysą konfiguracją, Xubuntu to xfce na bazie ubuntu w miarę ładnie prekonfigurowane, a Manjaro to coś takiego jak ubuntu w stosunku do Debiana, tylko że bazą jest Arch ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet lepiej skonfigurowane na starcie niż ubuntu, odrobinkę trudniejsze, ale zdecydowanie polecam ze względu na szybkość, obecność
@DeadSmoke albo Manjaro skoro nie lubisz ubuntu (słusznie, to szajs), inne doświadczenie, jeszcze mniej ociężałe od Debiana, nowe pakiety i ciekawsze ogólnie, plus jest ładne już na starcie, a z Debianem trzeba się babrać zanim to osiągnie jakieś kształty. Jakby co to pytaj, chętnie pomogę