Wpis z mikrobloga

A to ciekawe. Wycinki z dokumentu o tym jak młodych bandytów wywożą do więzienia aby zobaczyli co ich czeka jeśli dalej będą podążać ścieżką przestępczości.
W sumie to całkiem dobre bo jak młody wcześnie zobaczy co naprawdę grozi mu za przestępstwa to powinno mu się odechcieć zadzierana z prawem.
#prawo #wiezienie #ciekawostki
G.....k - A to ciekawe. Wycinki z dokumentu o tym jak młodych bandytów wywożą do więz...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gruby_Mirek: Półtora roku temu słuchałam wykładu prof. kryminologii Uniwersytetu Sztokholmskiego na temat metod zapobiegania przestępczości. Mówił, że badania wykazały, że "straszenie" (Scared Straight) nie jest skuteczne.
  • Odpowiedz
@skarpetki_lenina: podejrzewam, że w części przypadków dzieciaki wiedzą, że to jest ustawiane i nikt zrobi im krzywdy. Owszem, popchną mocniej, podrą japę, ale nadal jest to kontrolowane. Zresztą- pewnie mają świadomość jak to się dla nich może skończyć.
  • Odpowiedz
@mozejutro: Dzieciakom pokazywane jest życie w więzieniu, by nie chciały tam nigdy wrócić. Oczywiście, że wszystko odbywa się pod kontrolą. Problem polega na tym, że (cytat z wykładu): "programy ukazujące faktyczny stan miejsc odosobnienia nie spełniały swojej roli − osoby, które tam były, popełniały więcej przestępstw niż grupy kontrolne".
  • Odpowiedz
@skarpetki_lenina: No ja wiem, że teoretycznie miało to zniechęcać je do przestępstw, ale tak jak wspomniałam na końcu, pewnie na tych, którzy już są wybitnie zepsuci już nie robi to wrażenia i wiedzą, że i tak tam w końcu trafią. Przy okazji- jeśli masz gdzieś linka do wykładu, o którym wspominasz, to możesz podrzucić?
  • Odpowiedz
@mozejutro: to był wykład inauguracyjny na rozpoczęcie roku akademickiego, nie był nagrywany. Opierał się na publikacji prof. Sarneckiego pt. "Introduktion till kriminologi", z tego co wiem na razie nie ma polskiego przekładu.
  • Odpowiedz