Wpis z mikrobloga

#piwo #napoje #woda #przemyslenia #kiciochpyta

Hej mirki. Piwo to jedyny powszechny, pitny na zimno napój, poza ewentualnie wodą tudzież herbatą, który nie jest słodki. Jeżeli ma się chwilę to można jeszcze zrobić remiks wody z cytryną i mieć całkiem niezłą lemoniadę, ewentualnie dosmaczyć jakimś ziołem czy ogórkiem.

Piwo mimo wszystko wygrywa, ale ma jeden mankament i zaletę. W większości jest alkoholowe, co nie zawsze pozwala sięnim uraczyć.

Co jeszcze można takiego wypić, żeby nie było radioaktywne, alkoholowe, ani słodkie?
  • 18
@rudy2007: Wodę lubię najbardziej ze względu na dostępność.

@joolekk: Tonic jest fajny, ale dalej słodki. Traktuję go, jako inna cola.

@opalonyandrzej: 1 na 100. To brzmi świetnie. Szkoda, że nie trafiam go zazwyczaj w sklepach. Jeszcze nie miałem okazji spróbować, ale z piw bezalkoholowych to jedynie Lech free się trafia, ale o dziwo nie jest zły... tylko sprzedają go w małych butelkach tylko.

@tahti: Czasami tylko po to
Osobiście lubię jeszcze kupić sobie chamski sok jabłkowy, i rozcieńczyć go mocno z wodą. Tak 1 do 3. Już nie jest aż takie słodkie, a smak dalej jest niezły.
@Colos sok 100% z pomarańczy bo jest dość kwaśny, sok 100% z jabłek, ale rozcieńczony jak napisałeś bo jest bardzo słodki, jeszcze pije często rozpuszczone w wodzie tabletki z witaminą C, te takie pomarańczowe, nawet dobre :P. A jak wode pić to te wysoko zmineralizowane bo mają smak i da się nimi napić w porównaniu np z żywcem, który smakuje jak woda z kałuży
@kwsap: Nigdy o tym nie słyszałem. Za wikipedią- "wytwarzany z jogurtu i wody (w proporcji 2:1 lub 1:1)". Zazwyczaj dodawana jest do niego sól, a czasami też pieprz. Proste i bardzo dobre! Właśnie eskpreymentuje. Trochę fajniejsza konsystencja w proporcjach z większą ilością wody. Myślę, że spokojnie można by do tego dorzucić więcej ziół.
@Colos: ja też nie lubię słodkich napojów i też zauważyłam, że jest mega nisza na wytrawne soft drinki. Oczywiście zawsze można pić piwa bezalkoholowe, ale są jednak dosyć ciężkie. Polecam za to kawę zaparzaną metodą cold brew (zgoogluj sobie, mega orzeźwiacz), kombuczę i cascarę. Bardzo fajne napary, które na zimno smakują ekstra.