Wpis z mikrobloga

Witam i pozdrawiam

Kilka dni temu było słońce więc trochę pojeździłem dookoła miasteczka i nauka zmiany biegów coraz lepiej idzie. Nie spodziewałem się, że taka więź się tworzy z motocyklem. Jak go odbierałem i na niego wsiadłem to miałem fajne uczucie w stylu "jestem w domu". Nadmienię, że wcześniej przez 2 tyg srałem po gaciach, że go rozbiję bo się naczytałem internetowych specjalistów

! JAK TO TAKI SILNIK WIDLASTY NA PIERWSZY MOTOCKL OPONA SIE BLOKUJE I LEŻYSZ JAK TYLKO O MILIMETR PUSCISZ MANETKE

No może nie taki pierwszy bo sezon jeździłem na Kymco Xciting 500. Załowałem, że kupiłem Maxi Skuter chociaż był pakowny i wygodny, za to miał modelowe bolączki i był ciężką krową. Wspominam tylko dobrze gang który wydobywał z siebie wydech Leo Vince i 1 cylindrowy silnik. Dużo głośniej od SV która ma akcesoryjny tłumik bez DB killera.

Jestem mega zadowolony z zakupu i myślę, że mogę polecić sv650s jako pierwszy motocykl. Bardzo możliwe, że to jeszcze za wcześnie na taki werdykt bo raz go zdążyłem zatankować. Grzanie manetek mnie denerwuje bo się wyłącza po chwili na postoju i raczej nic z tym nie zrobie, trzeba trzymać 2k obrotów.

Pozdrawiam mirka @miguelsanchez666 który wysłał mi kurierem swój niepotrzebny namiot na motor. Niestety paczka została zgubiona i broker ani kurier sie nie odzywa od 5 dni. Mają tydzień na znalezienie lub ewentualnie dostane 60f odszkodowania na pocieszenie. Nie polecam #parcelforce #parcelmonkey.

Dziś byliśmy z dziewczyną przymierzać kaski i jedyna firma która się wyróżniała tym jak kask jej dobrze leżał to był Arai. Polecacie? Będę licytował Arai Quantum bo akurat ktos wystawił. 2 modele które moja dziewczyna przymierzyła pasowały idealnie a innych producentów zawsze gdzieś uwierały czy to poliki czy to na górze głowy. Pamiętam jak ja kupowałem swojego Airoha to kazali mi brać ciasny kask który się dopasuje i faktycznie bo kilku próbach było lepiej.
Sugerujecie się testami SHARP? Mój kask ma tylko 2 gwiazdki i mnie to trochę męczy. Jest to jeden z powodów dla którego będę się rozglądał za czymś nowym dla siebie, ale raczej będzie to kolejny szczękowiec.

#sv650 #arai #pokazmotor #svlepszeodkobiety #motocykle
princecas - Witam i pozdrawiam

Kilka dni temu było słońce więc trochę pojeździłem ...

źródło: comment_UahMo3kfEqlxUphNCzHidR9CA47Aq5Dd.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@princecas Gratulacje maszyny! Sam długo wahałem się czy na 2. moto nie uderzyć w SV650S, ale trafiła się yamaszka i padło na FZ6N S1.
Przyznam, że też straciłem masę czasu na vlogi i opinie innych motocyklistów znalezione w sieci.
Jako osoba pracująca w sklepie z akcesoriami motocyklowymi mam duży kontakt z produktami typu kaski i faktycznie jest coś w produktach marki ARAI, jednak idzie za tym cena... Używanego kasku bym raczej nie
  • Odpowiedz
@princecas: tak jak poprzednik wspomniał. niech Ci tylko nie wpadnie głupi pomysł kupna używki. bierz jakiegoś hjc. ja kupiłem w zeszłym sezonie is17 za bodaj 140 funtów. myślę że taki bez blendy za lekko ponad stówkę kupisz. mój ma zapięcie DD (moim zdaniem atut) i miał pinlocka w zestawie (bez pinlocka ani rusz!). blendy praktycznie nie używam. musi być naprawdę srogie słońce prosto w oczy, więc to możesz pominąć. one mają
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: Tak, pisałem i potem kupiłem z tutejszego forum sv650 motocykl.

Tutaj ciepło, jak jeździłem kilka dni temu to pod 10 stopni i praktycznie cały czas z blendą :D Były fajne pozycje w okolicach stówy ale ten ARAI 3x tyle a jedyny był naprawdę wygodny.
  • Odpowiedz
@princecas no to dupa trochę, że zgubili paczkę. Dobrze, że oddadzą £60. Dolozysz sobie drugie tyle i kupisz funkiel nowke na ebayu. Co do kasków to polecam stronę sportsbikeshop. Świetne ceny, kosmiczny wybór, wysyłka next day I darmowy zwrot ile razy zapragniesz jeżeli rozmiar nie pasuje. Pozdro i szerokości!
  • Odpowiedz
  • 0
@urwis69 Yamaha nigdy nie oferowala fz6n. Fz6n stworzyli imbecyle z internetów nie potrafiący czytać oznaczeń :)
Masz albo FZ6 Fazer albo FZ6.
  • Odpowiedz
  • 0
@urwis69 na Wikipedii jest pelno bzdur, osobiście ze wszystkim tam mam dużą dozę rezerwy.. Sprawdz sobie oznaczenia katalogowe Yamahy z częściami.

To samo jest z 600RR Honda sama oficjalnie mówiła, że to nie jest kontynuacja serii F tylko uzupełnienie serii RR, ale nie, na Wiki bzdury, bo komus sie wydawało.
  • Odpowiedz
Honda sama oficjalnie mówiła


@Stitch: a co to jest mówiąca Honda? Chyba też coś wymyślonego przez imbecyli w internecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oznaczenia FZ6N/FZ6-n lub FZ6S/FZ6-s choćby potoczne, to raczej znane i kojarzone z następcą FZ600, ale wypok zawsze mondżejrzy
  • Odpowiedz
  • 2
@blant stary nie pieprz glupot tylko jedz do ASO.
I tak Honda(przedstawiciele) na oficjalnej konferencji 600RR i zapowiedziach o tym mówiła.

Nie bylo czegos takiego jak FZ600 tylko byl FZS600 Fazer.
FZ6 Fazer to owiewka
Fz6 to naked. TYLKO TAK to wystepowalo w katalogach i tylko tak to wystepuje w oznaczeniach części TERAZ wiec nie #!$%@?.

To samo S1 odnosi sie tylko do wersji 72KM ktora jest od 2007 roku.
S2 to
  • Odpowiedz
@Stitch: sorry kolego, ale ja nie żyje według filozofii ASO. Jako amator hobbysta, używam potocznych nazw i nie kręcę gównoburzy wymądrzając się na mirko. Jeżeli chodzi o oznaczenia S1 spotkałem się już z taką opinią i chętnie to sobie konkretniej sprawdzę. Może jakiś tag by się przydał #motocyklowenazigrammar ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@blant to przestan powtarzac bzdury, bo to nie jest potoczna nazwa. I to jest oficjalne stanowisko Yamahy. i to zadna opinia tylko tak jest.
zbastuj z przytykiem, bo nie masz racji.
  • Odpowiedz