Wpis z mikrobloga

Granica między byciem freelancerem, a byciem bezrobotnym jest bardzo cienka, o czym łatwo można się przekonać w miesiącach styczeń/luty - najgorsze dla mnie miesiące w roku, w styczniu zarobiłam ledwie na czynsz, a w lutym nie będzie dużo lepiej, całe szczęście, że z poprzedniego roku udało mi się oszczędzić 18K.
#freelance #pracbaza #dziendobry #oswiadczenie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OSH1980: W zeszłym roku udało mi się zarobić 60K, ale poza skromnym remontem pokoju i przeprowadzką nie miałam większych wydatków, samochód kupiony rok wcześniej, podyplomówka też opłacona rok wcześniej, więc 18K (biorąc pod uwagę mieszkanie z rodzicami) to nie tak dużo, oszczędność w wysokości 1/3 zarobków.
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: Mój był fatalny, szczególnie w porównaniu z grudniem, gdzie w ciągu 16 dni zarobiłam 4K bez problemu ( ͡° ʖ̯ ͡°) A znajoma z branży, dla odmiany, ma teraz zatrzęsienie zleceń, co z jednej strony dodatkowo boli, ale z drugiej daje nadzieję, że i dla mnie nastąpi prosperita ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@owl_stretching_time: Ja już znalazłam parę zleceń, ale mimo wszystko skupiam się teraz na budowaniu portfolio i na wszelki wypadek zacznę rozsyłać CV. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ewentualnie poszukam stronek gdzie można rysować p---o za grube dolary, tam trafia każdy zdesperowany artysta. :D
  • Odpowiedz