Wpis z mikrobloga

Mirki interesuje mnie wasza opinie na temat #programowanie. Dokładnie aktualnie z zespołem chcemy wybrać technologię do wytwarzania apek mobilnych i chciałbym zasięgnąć waszej rady.

Natywne vs hybrydy vs .... ?

A idąc dalej, React native vs Xamarin vs Cordova?

Proszę o wasze spostrzeżenia, opinie z ewentualnie informacją o plusach / minusach danej technologii.

#react #xamarin #cordova #aplikacjemobilne
  • 11
@Kajoj: Programiści zawsze się bronią i wolą natywnie, bo nie chcą pisać w Xamarinie na przykład.
Z punktu widzenia testera: teoretycznie wszystko jedno, praktycznie już nie do końca. Przy pisaniu apek natywnie przy wprowadzaniu zmian możemy spieprzyć tylko daną platformę. Przy Xamarinie jak ktoś coś zmienia to wtedy lepiej sprawdzać obie platformy, bo jest duże ryzyko ;)
@Kajoj: Pisałem kiedyś aplikacje w Xamarinie używając Xamarin.Forms.Formsy były dosyć zbugowane (na szczęście są często aktualizowane), ale to było jeszcze rok przed przejęciem przez Microsoft, nie wiem jak jest teraz. Gdyby nie bugi to było by to wręcz idealne, łatwo się tworzy nowe kontrolki i zależności od platform. Ogólnie nie musisz używać Xamarin.Forms, ale możesz pisać dla każdego systemu osobny interfejs i współdzielić logikę tylko.