Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mireczki, że nie kumam ludzi, którzy nie dbają o swoją kondycję, zapuszczają brzuchy, mają wiotkie mięśnie, obżerają się czipsami i opijają kolami. Przecież to jest powolne podcinanie sobie gardła, niszczenie samopoczucia, a przy okazji i podkopywanie samooceny - bo kto dobrze czuje się w obwisłym, słabym ciele?

Siłownie, sporty, powinny być wpisane np. w prawa pracownika - pracodawca w każdym przypadku, a nie tylko uznaniowo, powinien motywować swoich pracowników (np. w pracy biurowej) do aktywności fizycznej, premiując takie zachowania.

Obżarstwo, niezdrowy tryb życia kosztuje nas wszystkich - bo miażdżyce i inne otyłościowe choroby leczone są za nasze wspólne pieniądze.

#silownia #oswiadczenie #gownowpis
  • 5
@ketiow: ale też przy okazji jest wielu takich, którzy mówią: "aktywność fizyczna? a po co mi to, ważniejsze jest [tu wstaw wymówkę]".

Poza tym widzę po swojej siłowni: po nowym roku pękała w szwach, teraz nawet w tradycyjne dni treningowe - pon, śr, pt - pustki. A mówimy o centrum dużego miasta.
@777-: Ja to bym bardziej napisał, że dobre nawyki żywieniowe tak jak napisał to @ketiow. Już nie każdy musi ćwiczyć jakiś sport, tylko żeby się w miarę racjonalnie odżywiał. Wiele osób je np. te chipsy, burgery popijając colą i nawet budują na tym sylwetkę. I tłumacząc to tym, że czują się dobrze i wyglądają dobrze. Prawda niestety jest z goła inna bo odczują efekty jedzenia syfu potem, jak zaczną się
@777-: bait czy nie bait, to takie myślenie jakie prezentujesz jest nieciekawe, bo zbliża się niebezpiecznie do granicy, kiedy uważamy samych siebie za znacznie lepszych od innych tylko dlatego, że ćwiczymy czy trzymamy dietę. sam się czasem na tym łapię i mi później głupio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@777-: Tu nie chodzi o kondycję, a bardziej o zdrowy tryb życia. Kulturysta nie słynie z dobrej kondycji ale prowadzi zdrowy tryb życia. Nigdy nie mogę zrozumieć ludzi jarających się KFC itd. Życie prędzej czy później zweryfikuje jaki kto prowadzi tryb życia.