Wpis z mikrobloga

Mój samochód został uszkodzony na parkingu . Ubezpieczyciel tak zanizyl odszkodowanie, że aż mi ciśnienie podskoczyło. .. Siedzę teraz w ASO #volvo i czekam . To już drugie ASO , wpływ na to ma chyba wiek mojego auta,które ma 20 lat przez co traktują mnie jak człowieka drugiego sortu. .. Od dwóch tygodni proszę o wycenę szkody,która potrzebna jest prawnikowi. Wszystko bez skutku . Zobaczymy co mi powiedzą na naprawę bezgotówkową

#gorzkiezale
  • 18
  • Odpowiedz
@MajkiEs: a ta na poważnie to ile ubezpieczyciel chce Ci dać?
Wiesz dla mnie i pewnie większości aut 20l samochód to śmieć :), więc czego spodziewałeś się po systemie ubezpieczyciela?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@piastun 1600 zł . Zderzak w ASO 1300 absorber ok 500 do tego lakierowanie . Brak zamiennika do tego modelu. Tydzień później dostałem w przód . Chce to zrobić bezgotówkowo.
  • Odpowiedz
@MajkiEs: 1600zł to pewnie szkoda całkowita. Cumplu niestety nie masz racji bo dla każdego szarego człowieka samochód >20lat to trup :). To, że twój to rarytas to tylko twoja wiedza. Druga kwestia sprawę musisz załatwić jak biały człowiek bo jak ubezpieczyciel ma Ci uwierzyć, że auto wg. ceny rocznikowej warte 1k ma uszkodzenia za 3k :)?
  • Odpowiedz
@MajkiEs: cumplu ja piszę o 99% przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Zresztą 3-4lata temu miałem zdarzenie, że jakaś ameba pokłosu JP noszącego jego zdjęcie w portfelu, zepchnął mnie na barieri ograniczające od rowu. Czyli miałem cały bok podrapany ale była to Astra 1 :) już w stanie marnym i nie spodziewałem się żadnych cudów bo akurat tamten bok już był wcześniej "naznaczony" zębem czasu.
Przyjachał jakiś koleś,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@klocu26 Wczoraj rano przyjechał gość z TUW zrobić fotki do wyceny . W sumie spoko koleś , powiedział mi ,że TUW na pewno będzie robić problemy i czy mam fotki samochodu sprzed kolizji ponieważ na zderzaku była rysa ok 3 mm ,która nie pasuje do zdarzenia . Na szczęście mam dużo zdjęć samochodu. Wycena ma być do 6 dni . Dam znać jak się odezwą
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@klocu26 dostałem kosztorys. Wycenili na 1300 zł . Zderzak oczywiście zamiennik . We wtorek jadę do ASO na oględziny , do zderzaka na pewno dojdzie jeden ślizg (mocowanie) i absorber. Kierownik likwidacji szkód z ASO mówił, że naprawa wyjdzie ok 3500-4000 zł .

Nie wiem czy wiecie o tym,że nie ważne czy samochód ma 3,5,10 czy 20 lat ubezpieczyciel ma obowiązek przywrócić samochód do stanu sprzed kolizji . Tzn jeśli mam oryginalny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@klocu26 gdyby wyszła całkowita to stwierdzą ile samochód byl warty przed dzwonem i wypłacą hajs ale zabiorą wrak. Albo zostawią wrak i wypłacą różnice . Dlatego zawsze przy oględzinach robio zdjęcia wnętrza żeby udokumentować wyposażenie ,które ma wpływ na wartość auta.

Do ASO można wstawić zawsze. Procedura jest taka. Zgłaszasz on line lub telefonicznie szkodę w TU sprawcy, jeśli jest to np tylko urwane lusterko czy wybita szyba można skorzystać z przyspieszonej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Zanim jakaś stulejka mi powie, że jestem Januszem i szukam hajsu na wyrwe proponuje policzyć ile zapłaciłem za OC przez ostatnie 3 lata jako młody kierowca . Silnik 2.5T Pb...
  • Odpowiedz
@MajkiEs no to faktycznie zdobyłes wiedzę, szkoda że na swojej szkodzie. No a pewnie nic nie ujmując Twojej maszynie, ze starej s70 przesiąść się do nowej v60 choćby na kilka dni to fajna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@klocu26 Jak zobaczyłem w Google co to w ogóle jest Kia Optima , to powiedzmy,że byłem lekko podekscytowany. Przeszło mi szybko , za swoim "śmieciem" tęsknilem po pierwszym prawie nieudanym wyprzedzaniu na trasie .

V60 nie robi na mnie wrażenia ot nowy model volvo,który został zaprojektowany głównie przez księgowych. Na 100% będzie się nim jeździć sympatycznie jak każdym nowym autem, nawet Kią :) Niestety S90 to segment H i tego mi nie
  • Odpowiedz
@MajkiEs nic nie ujmując kanciakom, to mi te wszystkie nowsze leżą poza s40 v50. No ale design deski mi się nie podoba, nie licząc nowych s v xc 90. A z tych starszych dla mnie najlepsze debesciaki to s60 t5 i t6 1 generacji i v70 3 i 2 genracji generacji. Chociaż środek że starego xc 90 mi się marzy strasznie.

Chociaż nie powiem parę razy zawiesiłem nawet starej 850. No ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
S/V40 ma chyba najmniej wspólnego z marką Volvo,mówię o tym pierwszym modelu. To taki składak. Płyta podłogowa i silniki benzynowe z Carismy a diesle z Renault , no i maja 4 cylindry . Nowe modele tez maja juz silniki 4 cylindrowe. T6 było w S80 :) A o S60 mówi się, że to chyba najlepiej dopracowany model volvo po roku 2000. Wersja T5 jest rzadka i droga. Cala reszta silnikow turbo w
  • Odpowiedz