Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji tego, iż mieszkam w #krakow szukam jakiegoś taniego oczyszczacza powietrza (max 600-700zł). Rozważam zakup jednego z 3 modeli:
1. Webber AP8400 - cena: 500zł (obecnie w zasadzie niedostępny w żadnym sklepie) http://www.ceneo.pl/41132687
2. SHARP FU-Y30EUW - cena: 600zł http://www.ceneo.pl/7686146
3. Blaupunkt Lavender 1224 - cena: 500zł http://www.ceneo.pl/41463270

Każdy z tych modeli posiada filtr HEPA. Najbardziej skłaniam się w stronę Lavendera 1224. Webber obecnie jest praktycznie niedostępny w żadnym sklepie, natomiast co do Sharpa to wyczytałem, iż po miesiącu korzystania można poczuć nieprzyjemny zapach spowodowany zabrudzonym filtrem. Czy ktoś posiada któryś z tych modeli i mógłby mi pomóc w wyborze?

#smog #zdrowie #astma #alergia #powietrze #ekologia #filtrpowietrza
  • 25
@guolden: Webbera bym nie brał bo ma najgorszą HEPE poza tym o firmie nie słyszalem (wygląda jak chinol) więc tutaj wybór sprowadza się do sharpa lub blaupunkta :D gdzie znowu dodam że Blaupunkt fajnie wszystko opisał w specyfikacji zastosowane filtry i technologie np wegiel aktywny i tego typu rozwiązania a w sharpie piszą ze jakis filtr jest nie wiadomo jaki "Uniwersalny filtr pochłaniający kurz i przykre zapachy" (czego bardzo osobiście nie
@Fantomkiller wiesz co, w specyfikacji Sharpa niżej jest napisane przy żywotności filtra "filtr HEPA, filtr z aktywnym węglem", także tą informację można znaleźć. na razie przekazałem tacie wszystkie te informacje + Twoje info odnośnie blaupunkta i zostawiłem mu tą decyzję. ja planowo zmykam na swoje za jakiś rok więc wtedy będę myślał nad oczyszczaczem do siebie :) także @guolden ciężko mi się wypowiedzieć, myślę, że oba są dość warte zainteresowania, ale żadnego
Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na Blaupunkta. @Fantomkiller: możesz podesłać na pw lub wstawić tuaj link do waszego sklepu, jeśli macie ten oczyszczacz u siebie w dobrej cenie to skorzystam ;)
@affairz: @guolden: @kjeller: szczerze mowiac to w tym przedziale cenowym oba urzadzenia beda dzialac podobnie, tutaj mozna patrzec na koszty eksploatacji glownie. Zastosowana jest ta sama Hepa klasy 12 i filtry aktywnego wegla , wstepne itd.

Dodam ze lepszym rozwiazaniem jest nawilzacz i oczyszczacz osobno niz razem. chyba ze bierzemy pod uwage najlepsze oczyszczacze ktore czyszcza hybrydowo z uzyciem HEPA oraz filtracji wodnej / przez filtr wodny przy okazji
@affairz: @guolden: jutro w pracy zbiore informacje, dopytam najbardziej zorientowanej szefowej i postaram sie to tu ladnie opisac. Gdyż mimo iz jestem po studiach z tym zwiazanych i troche juz pracuje napewno nie mam takiej wiedzy jak ona (20 lat w branży ) :p. informacje na temat tego iz urzadzenia ktore maja oczyszczanie i nawilzanie gorzej sie sprawdzajac mam wlasnie od niej.
@d3sire5 130 dla blaupunkta 240 dla sharpa obie firmy sa spoko szczerze mowiac i tak komplet tylko przy zalozeniu ze w krk mamy praktycznie caly rok przekroczone normy wiadomo nie az tak.. Ale sa to po pol roku filtry sa drozsze od samego urządzenia xd