Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do obróbki zdjęć i, w przyszłości, wideo. Zależy mi na komfortowej obsłudze #lightroom i #premiere. Jakie są minimalne wymagania do komfortowej pracy?
Najbardziej zastanawiam się nad #macbook Pro 2015, bo długi czas baterii i jakość wykonania jest priorytetem (obsługa kart pamięci jest ważnym elementem, dlatego raczej nie wchodzą w grę najnowsze wersje Pro). Mac w wersji i7/16GB/256GB SSD jest interesujący, ale nie widzę nic dostępnego w sklepach internetowych z dedykowaną grafiką, a to chyba ważne przy renderingu wideo, prawda?
Macie jakieś kontrpropozycje z Windowsem? Od razu zaznaczam - stacjonarka nie wchodzi w rachubę ze względów praktycznych, przynajmniej na razie.

#komputery #kiciochpyta #fotografia #video
  • 17
ale nie widzę nic dostępnego w sklepach internetowych z dedykowaną grafiką, a to chyba ważne przy renderingu wideo, prawda?


@feelbeats: Realnie mało który program to w pełni wspiera licząc i tak na procesorze, a 750m szału nie robi.

Macie jakieś kontrpropozycje z Windowsem?

9550, m5510, m5520
@feelbeats: przy obróbce zdjęć czas pracy na baterii MacBooka będzie taki sam jak windowsowych
Poza tym nie kieruj się parametrami bo najważniejszy jest ekran.
Ja pracuję na Toshibie Satellite Radius 12.5" i sobie chwalę
Btw. laptopy powyżej 13" to pomyłka
@PanJakubek: mam teraz MacBooka Air i czas działania na baterii jest długi nawet przy obróbce, więc wydaje mi się, że MacBook Pro również będzie działał odpowiednio długo. Tak samo nie wydaje mi się, żeby laptop z krótszym czasem pracy działał tak samo długo przy zdjęciach. Ale to już polemika. Co do rozmiaru ekranu - chciałbym wygodnie pracować poza domem (w domu monitor 27"), także większy ekran byłby dla mnie wygodniejszy raczej.
@Pustulka: komentarz poprzednio mi się nie wysłał, więc dopytam jeszcze raz - lepiej dołożyć kasy do mocniejszego procesora w takim razie?
Ostatnio oglądałem della xps 13 i zwróciłem uwagę na to, że to strasznie ciężki komputer w porównaniu z konkurencją. Mobilne stacje robocze, które proponowałeś wydają mi się zbyt zaawansowanym zakupem w stosunku do moich potrzeb. Coś innego jeszcze zaproponujesz?
zwróciłem uwagę na to, że to strasznie ciężki komputer w porównaniu z konkurencją.

9560, m5510, m5520


@feelbeats: Z mniejszą baterią ważą 1,85 kg.

Mobilne stacje robocze, które proponowałeś wydają mi się zbyt zaawansowanym zakupem w stosunku do moich potrzeb.

Zaś niskonapięciowce się średnio nadają do komfortowej pracy przy renderingu czy phototshopie. Brałbym 15-stkę z pełnym procesorem czy to macbooka czy della.
@feelbeats: tez się zastanawiam nad tym Macbookiem. Cena obecnie w większości sklepów 8500zl, świetny ekran, i7(niestety już 3 letniej 4 generacji...) oraz 16gb ram i świetny dysk ssd. Jedyne co martwi to brak grafiki dedykowanej, ale to dlatego ze Apple wycofało dla tego modelu dedykowana(żeby ludzie kupowali nowy model Pro). W chwili obecnej nawet nowy model 13" 2016 nie jest konkurencja, a świetny mbp 15 2016 kosztuje 12000... chyba pozostanę przy
@thatguy93: ja mam teraz Aira z 8GB/128GB SSD i o ile przy Lightroomie jest spoko, to już Premiere nie chcę nawet próbować ( ͡° ͜ʖ ͡°) nowe Macbooki Pro są dla mnie trochę ograniczone ze względu na brak czytnika kart, a to ważna rzecz w mojej pracy. Chociaż kusi większy touchpad, nowsze procesory i dedykowane grafiki, to dokładanie kilku tysięcy dla tych rzeczy jest rzeczą, która mnie