Wpis z mikrobloga

Tak im dłużej o tym Brexicie myślę, tym bardziej skłaniam się ku temu, że cały kraj będzie praktycznie do zaorania. Co mi przychodzi do głowy:

- eurokraci nie mogą sobie pozwolić żeby UK zyskała na Brexicie, bo inne kraje pójdą tą samą drogą, więc nie będą szli pod żadnym względem na rękę,
- zapewne Szkocja i Irlandia Północna od razu odpalą referenda o odłączenie od UK i dołączenie do UE/Irlandii, przez co będą musieli wprowadzić € i zaleją rynek tanim £,
- z Londynu finansjera zostanie wyrwana z korzeniami i przeniosą się do innej metropolii, przez co całe miasto dostanie ostro po dupie,
- jak funt runie, to żywność będzie diabelnie droga, bo z tego co pamiętam, spora część pochodzi z importu.

Nawet bym się skłaniał ku temu, że to wszystko zostało ugrane od A do Z, żeby wymusić rozpad UK i wprowadzenie tych krajów pojedynczo do UE, dzięki czemu będzie można na nich narzucić € i osłabić rejon na rzecz takich Niemiec.

A wy co o tym myślicie?

#uk #brexit #emigracja #europa
  • 13
@Silvervend: ja uważam, jestem prawie przekonany (ale to moje zdanie), że jeżeli UK "wyjdzie" z UE to Szkocja bankowo wystąpi z UK. Wtedy też mogą być ciekawe rozmowy na wielu polach, m.in o dostęp do wydobywania paliw (choć tutaj Anglicy się nieźle zabezpieczyli). Co to tej finanjerii, to całkiem prawdopodobny wydaje się kurs na Niemcy. Może wzmocnienie Frankfurtu nad Menem jeszcze bardziej?

UE nie będzie szła na rękę UK, z drugiej
@Mirkomil: Nie uważam się za nieomylnego, ale fajnie by było, jakbyś podrzucił coś, co utwierdza Cię w odwrotnym przekonaniu.

@fadoski: Tylko USA to też duży gracz i w sumie bardziej im się będzie opłacało ugadywać z UE niż z UK, jak ktoś tupnie nogą.

@sorek: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: UK się rozpadnie, Niemcy polegną pod naporem imigrantów. W Polsce wybory wygra JKM, stanie na czele nowo założonej grupy Wyszehradzkiej. Wraz z powstaniem Jedwabnego Szlaku, oraz odkryciem jeszcze lepszego grafenu zostanie w Polsce wprowadzony program kosmiczny - balonikiem na Marsa. Dzięki temu Polski rząd stanie we współpracy z Muskiem, żeby zasiedlić Marsa oraz objąć tam nowe polskie rządy.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Silvervend:
1 - UK nie może zyskać, ale to żadna ameryka. O tym wie zarówno T.May, jak i cała EU - ze strony UK to jest tylko damage control.
2 - Szkocja jest prawdopodobna, ale Irlandia Płn w dużo mniejszym stopniu. Nie przesadzałbym z zalaniem rynku tanim funtem. GDP Szkocji to $233.332 billion (z angielskiej wiki), natomiast ogólny GDP całego UK: $2.849 trillion.
To tak teoretycznie. W praktyce zmiana waluty w
@KordianA: No dobra, ale dalsze spadki funta wiążą się z tym, że wszystko drożeje, przez co imigranci postrzegają UK jako mniej atrakcyjny kraj do pobytu. Jak grupa będzie odpowiednio duża, to wpłyną zarówno na kurs funta jak i na rynek pracy. Myślisz, że takie zjawisko będzie istotne w całym tym procesie?