Wpis z mikrobloga

Mireczki mam chorobę Hashimoto związana z tarczycą i tu pojawia sie problem bo facetow malo na to choruje, większość "cierpiących" to kobiety. I gdzies tam wyczytałem, ze odpowiednia dieta moze złagodzić objawy choroby, ale wiekszosc porad jest dla kobiet, a jak wiadomo #rozowepaski maja inna gospodarke hormonalna.. Wiec jakies porady mireczki macie? Bo #!$%@? redukcja idzie mi tak mozolnie co prawda jest juz -8kg, ale glownie to woda..

#hashimoto #niedoczynnosctarczycy #tarczyca #choroby #dieta #mirkokoksy #silownia
  • 27
@Legiatto mój brat to ma, przyrosty mięśniowe ładne, lekko ulany jest tylko na brzuchu. Przy tej chorobie to najlepszy jest endokrynolog i dobrze dopasowane tabletki. Co kilka miesięcy badania i hormony się wyrównuja
@nightblossom Zbadane, wychodza miernie bo dostają po dupie i lekarka mi dala do zrozumienia, ze moja tarczyca niedługo bedzie jedynie obiektem niepełniącym prawie żadnej funkcji..

Co do hormonow to chodzilo mi o te inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nightblossom cukru prawie nie ma w mojej diecie, jedynie tyle co z owocow wpadnie fruktozy, gluten no od kilku dni nie jem nic, najciezej bedzie z nabialem :( Masz jeszcze jakies protipy dla mnie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@patrzpan Dawkowalem jod, ale obecnie wyjechalem z kraju i zapomniałem zabrac ze sobą, takze poki co jestem wolny od wszelkich dawek jodu. Suplementuje jedynie selen i cynk :)
@Legiatto: generalnie selen i witamina D3 pomaga. Jodu nie bierz w jakiejkolwiek postaci po kelpie chciałem rzygać a mózg o mało mi się nie usmażył. Polecam książkę:"Jak żyć z Hashimoto" - dają tam przykłady m.in. diet, ale każdy przypadek jest inny. Jak co nieco poczytasz w necie o chorobie to te cholerne hormony się stabilizują przez 72 godziny jeśli biegasz, pływasz czy jeździsz na rowerze.