Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tej radości wyrażanej ostatnio z powodu Wałęsy. Ja wiem, że dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wojenki polsko polskie i sensem ich życia jest ''ból dupy'' przeciwnej strony radość jest uzasadniona , ale proponuję spojrzeć na to od innej strony.

Niekiedy oburzano się u nas, że rola Polski jest niedoceniona - "Niemce rozpropagowały upadek muru jako symbol zmian w Europie a to przecież wszystko dzięki nam i papieżowi".
No to zobaczmy co się dzieje od niedawna z tymi symbolami, które mimo wszystko zostały w świecie rozpropagowane.
- Wałęsa - wiadomo. Nie twierdzę, że nie był ''Bolkiem'' ale histeria i niektóre wypowiedzi na jego temat są przesadzone.
- Rocznica pierwszych (częściowo) wolnych wyborów w bloku? Jeszcze niedawno parlamenty innych krajów przyjmowały uchwały dla podkreślenia ważności 25 tego wydarzenia. A PiS i Duda po dojściu do władzy powiedzieli, że nie ma czego świętować i skazał wydarzenie na banicję pamięciową.
I na nic się nie zdało przypominanie słów L.Kaczyńskiego, który miał inne zdanie na ten temat.
Po prostu w imię walki wewnętrznej nie zawahano się przed poświęceniem pozytywów, które wpływają na umocnienie prestiżu Polski w świecie, bo uznano, że uderzy się w ten sposób w rywali.
Z tego samego powodu świadomie rozpowszechniano fejki rosyjskie w prawicowych tytułach oraz ujawniono notatki podpisane przez R.Sikorskiego aby uderzyć w obecną opozycję. To, że przy okazji pogorszono wizerunek Polski w świecie? A czy to ważne? Liczy się tylko wyborca i to kogo będą Wykopki szkalowały. Z tego są głosy w wyborach.
A co dał PiS w zamian za uderzenie w te symbole? To, że Kaczyński albo jacyś anonimowi na Zachodzie działacze obalili komunę wbrew Wałęsie to da się przepchnąć w Polsce dzięki kontroli nad mediami, ale na świecie nie.

#neuropa #4konserwy #walesa #polityka
  • 19
@szurszur Jak ktoś śledził temat Wałęsy to wiedział ze miał dziwne zachowania wskazujące na jego współpracę np. jak był prezydentem wziął akta i ich nie oddał są na to dokumenty. Niektórzy opozycjionisci od lat mówili że donosił itp. Pytanie co teraz da ze mamy dowód ze przez 6 lat współpracował z SB? Cytując prezydenta Dude "i co w związku z tym "? . Na polskiej scenę nic się nie zmieni ot takie
Natomiast dla wizerunku Polski będzie to jednak szkodliwe.


@Variv: Wizerunek Polski niestety słabnie. Mam takie hobby, że przeglądam portale w regionie Europy środkowo wschdoniej przez tag "Polska" i niestety od pewnego czasu jest źle w porównaniu do tego co było przez wcześniejsze lata gdy Polska naprawdę miała wyrobioną markę. Były potknięcia, ale nie było takiej nawały negatywów.
Przykładowo teraz są protesty w Rumunii. I tam na wielkim portalu pojawia się artykuł
@szurszur Ja pamiętam jak wymienialo się Polskę jako wzór dla Ukrainy. Mieliśmy im pomagać reformy robić i być wzorem przemian. Teraz juz mało kto tak mówi. A na Ukrainie wpływy zamiast my to umacniają Niemcy. To samo z v4. Polska była naturalnym liderem bo duża i mieliśmy względnie dobre relacje z Niemcami. Teraz nikt nas nie traktuję jak lidera regionu i gadanie o miedzymorzu to tylko gadanie. Czechy juz na własną rękę
@szurszur:

Nie rozumiem tej radości wyrażanej ostatnio z powodu Wałęsy.

To proste, udowodniono prawdę mimo tak wielkiego oporu. Myślisz że kogoś obchodzi co sobie o nas pomyśli niemiec czy francuz? Nie, tu chodzi o zwyczajną prostą uczciwość i prawdę. Podejrzewam że nie rozumiesz tego bo dla ciebie kłamstwo to nie jest coś bezwzględnie złego, dla ciebie to takie narzędzie którym się posługuje aby coś osiągnąć... co z resztą starasz się udowodnić
Dodam jeszcze ze prestiż armii i dyplomacja wojskowa też ucierpiała. Afera w CEK NATO to był jednak skandal . Albo nie wyobrażam sobie aby za Macierewicza NATO powierzył Polsce dowództwo nad siłami specjalnym sił odpowiedzi nato jak to mało miejsce w 2015r. (tylko chyba 6 krajów nato miało certyfikaty do dowodzenia ).
Teraz nikt nas nie traktuję jak lidera regionu i gadanie o miedzymorzu to tylko gadanie. Czechy juz na własną rękę z Niemcami się dogadaja bo widzą ze nie mamy żadnej sily przebicia.


@Variv: Miałem właśnie pisac o tym. U nas mówi się o chęci budowy Miedzymorza. Ale aby być silnym i wpływowym liderem trzeba miec pozycję gospodarcza,a gdy tego brak niwelować to budową ogólnego prestiżu.

Myślisz że kogoś obchodzi co sobie
Nie, tu chodzi o zwyczajną prostą uczciwość i prawdę.


@Satan696: Napisałem przecięz, że nie o sam podopis chodzi, ale całkowite dezauowanie Wałesy dla celów obecnej polityki jakie jest czynione przy okazji tej sprawy.
Jeżeli takie persony jak Kukiz albo starszy Morawiecki obrzucaja epitetami Wałese to mnie to obrzydza.
@szurszur: Kto będzie liderować? Mała garstka rządu, Polacy już dawno nie czują więzi z władzą... prawie połowa kraju ma w dupie wybory i dla nich to wybór kolejnego pasożyta zatem gówno ich obchodzą plany rządu które nie uderzają w życie zwykłego Polaka bezpośrednio lub atakują ich wartości. Bolek był czymś innym, był symbolem tego co działo się po transformacji. Był broniony i sam się zapluwał, władza i on dostatecznie duże napięcie
@szurszur Idea miedzymorza fajne brzmi. Ale już polityka Lecha Kaczyńskiego (który ją forsowal ) udowodniła ze to mrzonki (np konflikt w Gruzji i reakcja krajów regionu ). Sam Kaczyński po tym incydencie jak by bardziej się na bliskich sąsiadch skupił. Duże kraje przyciągała mniejsze bo mogą być pośrednikami ich interesów w kontaktach z jeszcze większym krajami. I Polską na takiego lidera pośrednika wyrastala. Przykro mi patrzeć jak rząd nas spycha na margines
Wałęsa już dawno nie jest symbolem walki z komuną, z symbolu walki został kłamcą i ulubieńcem "elyt" pokroju PO. Sam przez swoje ego się wepchnął w do tego miejsca gdzie teraz stoimy, teraz to on stoi tam gdzie stało ZOMO a my tam gdzie stali stoczniowcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Satan696 - Wałęsa już dawno nie jest symbolem walki z komuną, z symbolu walki został ...
ważniejsza jest absolutna prawda


@Variv: wolę absolutną prawdę, bo inaczej mamy takie kwiatki jak pani minster która nie może powiedzieć w studiu wprost kto stoi za zbrodnią w Jedwabnem czy pseudosymbol Wałęsy którego inteligencja i obycie jest poniżej średniej krajowej. Polska, stocznia gdańska czy Wałęsy nigdy nie były i nie będą symbolami przemian i upadku komunizmu ( może na drugim miejscu co najwyżej). Symbolem jest rozbicie muru berlińskiego. Symbolicznie nawet tam
@szurszur:

- Wałęsa - wiadomo. Nie twierdzę, że nie był ''Bolkiem'' ale histeria i niektóre wypowiedzi na jego temat są przesadzone...

W jakim sensie przesadzone? On donosił na określonych ludzi którzy potem byli szykanowani i zwalniani z pracy. A to on miał status pokrzywdzonego. Wyjaśnienia tej sprawy wymaga zwykła ludzka sprawiedliwość.

Po prostu w imię walki wewnętrznej nie zawahano się przed poświęceniem pozytywów, które wpływają na umocnienie prestiżu Polski w świecie,
Czyli budujmy prestiż na kłamstwie.


@ediz4: Pisałem, że nie o to czy był Bolkiem chodzi, ale wykorzystywanie tego do dezawuowania całej jego przeszłości.

Nie wiem czy dla Ciebie ale dla mnie Wałęsa jest symbolem zaściankowości Polski. Taki chłop bez żadnej kultury, obycia, gadający od rzeczy którego wpuszczono na salony.


@ediz4: Aby coś było symbolem zasciankowości Polski to musi być za takowe uważane w świecie. Czyli dla mnie tym symbolem sa
Pisałem, że nie o to czy był Bolkiem chodzi, ale wykorzystywanie tego do dezawuowania całej jego przeszłości.


@szurszur: A robi to kto? Bo Ty oczywiście uważasz że fakt iż Kiszczak przechowywał w domu oryginalną teczkę Bolka nie uzasadnia mieć wątpliwości co do niezależności LW w późniejszych okresie.

Aby coś było symbolem zasciankowości Polski to musi być za takowe uważane w świecie. Czyli dla mnie tym symbolem sa narodowcy czy Kukiz...

No
@szurszur: Postać Wałęsy jest ikoniczna, ale jego osobowość jest prostacka. Jest chyba tylko jeden bardziej obciachowy gość wykładający dla uniwerków na świecie- Kwachu. Lechu jest rozpoznawalny w świecie, ale on sam mógłby zakończyć tą szopkę. Jego anegdotki wygłaszane w różnych częściach świata nie budują prestiżu, a raczej umacniają słuchaczy, że w tym kraju na ulicach mijamy niedźwiedzie. Jego legenda lepiej żeby była trzymana w gablocie, albo z wyłączonym mikrofonem, bo mam
@szurszur: ale po co nam fałszywy prestiż na świecie? Po co budować naszą "świetność" na kłamstwie?
Co nam to da, że inne kraje nadal będą wierzyć że Wałęsa TEMI RENCAMI OBALYŁ KOMUNIZM?
Czyż nie lepiej jest opierać się na prawdzie i poprzez fakty wypracować sobie pozytywną opinię w świecie?
Czyż nie lepiej jest opierać się na prawdzie i poprzez fakty wypracować sobie pozytywną opinię w świecie?


@kwiati: No przcież napisałem, że niczego nie daje się w zamian za te atakowane osoby/wydarzenia.