Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, od kilku ładnych lat interesuję się pancerką, głównie z okresu II wojny światowej. Niedawno zdałem sobie sprawę z tego, że pomimo sporej wiedzy o technikaliach i wydarzeniach historycznym, nie bardzo mam pojęcie jak wyglądało życie codzienne samych czołgistów. Jak wyglądały ich zadania, relacje, gdzie spali, co jedli, itp.
Moglibyście zatem polecić jakieś książki albo inne materiały opisujące życie pancernych?
Słyszałem o książce "Tygrysy w błocie" - Carius Otto i z pewnością ją kupię.
P.s.
Ekipa kilku gości zmuszonych do współpracy w stalowym "potworze" wydaje się niezłą bazą pod scenariusz filmu albo komiksu, nawet scenariusz Sci-fi. Tymczasem jedynym filmem wykorzystującym ten motyw jaki widziałem jest Liban(2009), no i są jeszcze Czterej Pancerni i Pies ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#czolgi #historia #iiwojnaswiatowa #ksiazki
  • 8
  • Odpowiedz
@AdiutantMaciej: w tygrysach jest wiecej o wydarzeniach i bitwach w jakich brali udział. Ale wiadomo ze to obowiazkowa lektura - jest np. opisane jak szkoleni byli strzelac czolgisci T34 by jakos uszkodzic tygrysy.

Z ciekawostek: w brytyjskich czolgach fabrycznie montowano czajnik do gotowania herbaty (ogrzewany ciepłem z silnika, rzecz jasna).
  • Odpowiedz
@AdiutantMaciej: "Tygrysy w błocie" też są bardziej o starciach niż codziennym życiu. Jest jedna bardzo fajna książka na ten temat ale... Dotyczy Anglików, wydana na razie tylko po angielsku i dostępna też przez amazon.
  • Odpowiedz