Wpis z mikrobloga

Mirki pewnie za jakiś miesiąc będę miał mieszkanie w stanie deweloperskim do wykończenia. Zabierał się ktoś z Was za wykończenie nie mając wcześniej zbytnio styczności z tematem? Poważniejsze sprawy typu hydraulika, położenie kafelek (chyba łatwo #!$%@?ć) i jakaś bardziej zaawansowana elektryka powierzone zostaną fachowcom ale takie rzeczy jak malowanie, położenie podłóg, ścianki działowej itp. można samemu ogarnąć oglądając jutube? Trochę #januszebudownictwa ale każdy grosz się liczy.

#remontujzwykopem #budownictwo #wykanczajzwykopem
  • 14
@YourNightmare: Zależy ile masz nerwów. Głądzie sam #!$%@? napewno więć lepiej się za to nie bierz.
Jedyne co mogę polecić to gładzie angielskie na mokro bez szlifowania i tego syfu.
Hydraulika i dobra folia w płynie zostaw to innym bo zalać sąsiada nie polecam.
Malowanie i położenie podłób to sama przyjemność ściankę działową wbrew pozorom łatwo #!$%@?ć jak zrobisz sobie krzywo tak będziesz miał.
@YourNightmare: Śerdnio koszt m2 gładzi gipsowej to ok 25pln koszt angielskiej 30pln wraz z materiałem.
Największy koszt to łazienka i kuchnia. Reszta to już mały pikuś.
Jeżeli masz w mieszkaniu schody to to będzie Twoim największym kosztem (cholerne spiralne gięte to ok 35k pln).
Podłoga też jest kosztowna jeżeli nie chcesz gówno panela to za deskę ok 180-200pln za m2
@YourNightmare: da się bo sam się wziąłem za wykończenie całego domu i widząc jak robią to "fachowcy" nie mam się czego wstydzić. Czasami coś spierdzieliłem ale nic z takich rzeczy których by nie można poprawić. Jeśli tylko masz czas to działaj.

Kładłem glazurę, wykonałem ocieplenie domu (została mi tylko struktura), kładłem gładzie, budowałem kominek, malowałem, wiadomo, panele itd. W wakacje biorę się za wykonanie schodów wewnętrznych :)
@YourNightmare: robiłem całe mieszkanie od podstaw tj wszystko prócz wymiany okien - wyburzanie ścian, stawianie, robienie wylewek, stawianie kominka, tynkowanie, ocieplanie sufity i ściany, regipsy, kafelki, kanalizacja, woda, instalacja elektryczna od podstaw, gładzie, parapety, oświetlenie, nie wiem co jeszcze. 4 lata temu miałem pierwszy raz wiertarkę w ręku, jedyne co widziałem to porzez 4 miesiące jak ktoś gdzieś robi remonty podczas gdy ja ciągnąłem instalacje pod alarmy w lokalach. doświadczenia zero,
@YourNightmare: Ja robiłem sam wszystko oprócz glazury i kibla. I imo to jest najrozsądniejsza opcja. Kupiliśmy gołe mieszkanie, zapłaciliśmy fachowcowi 3000 za zrobienie kibla + glazurę. Jak to zrobił to w jeden dzień położyłem wykładzinę w sypialni plus wstawiłem do niej drzwi i w takim oto stanie się wprowadziliśmy :) Potem z czasem zrobiłem salon (w sumie wystarczy pomalować i położyć panele i można zasiedlać ;) ), kuchnie i drugą sypialnie.
@YourNightmare: Wybudowalem dom i sam robilem: elektryke od kabli po rozdzielnie, izolacje chudziaka, ocieplenie podlogi, hydraulike (tu mi pomagal hydraulik), ogrzewanie podlogowe elektryczne, instalacje alarmowa, ocieplenie poddasza, G-K (300m2), cala wykonczeniowka, drzwi wewnetrzne itp. Ekipa byla od murow, okien, dachu, tynkow wew i ocieplenia zewnetrznego. Mozna. To nie jest rocket science. Trzeba tylko chciec. Pozniej jeszcze wykonczylem drugie mieszkanie. Robilem to popoludniami i jeden dzien w weekend. Plus praca w 2