Wpis z mikrobloga

@PalNick: zgłaszasz im że kupiłeś samochód z taką i taką polisą i mogą ale nie muszą dokonać rekalkulacji, wtedy musisz dopłacić różnicę, ale ogólnie to tak, możesz jeździć na tej polisie, tylko link4 musi ją przepisać na ciebie
@PalNick: Z doświadczenia wiem, że rekalkulacja jest obowiązkowa w Link 4 więc możesz mieć dopłatę do polisy zbywcy. Jeżeli będziesz chciał Mireczku żeby CI przeliczyć składkę w kilku firmach to pisz na priv
@mfind: @fromasz56: Tylko teraz kwestia tego, czy przepisanie polisy (opłaconej do sierpnia) na mnie, na moje dane, jest obowiązkowe czy nie. Z tego co powiedziała mi konsultantka, to do sierpnia jestem spokojny, a ode mnie zależy, czy chcę już teraz tę polisę przepisać stricte na siebie — wtedy dojdzie do rekalkulacji.
@PalNick: Mireczku, zbywca jest ustawowo zobowiązany do przekazania informacji ubezpieczycielowi o sprzedaży pojazdu. W związku z tym Twoje dane trafiają do ubezpieczyciela ( przy założeniu, że go poinformował ), to albo robią rekalkulację, albo jej nie robią. Jeśli sam się zgłosisz i przepiszesz na siebie polisę (formalnie, bo w dniu zakupu stałeś się posiadaczem polisy), to przyśpieszysz proces ewentualnej rekalkulacji :) Dlatego uderzaj na priv śmiało, poszukamy czegoś w dobrej cenie
@mfind: sprzedawca przekazał do TU dane osoby której sprzedał auto, imie nazwisko, pesel, adres, telefon. TU sprawdza po peselu jakie nowy właściciel ma znizki, jaki staz, jaką historię szkód, robią re-kalkulację i dzwonią lub wysyłają pismo o ewentualnym obowiązku uiszczenia dopłaty tak?

@akwajuk21: straszne bzdury piszesz.. jeśli kupujący nie wypowie ubezpieczenia to sprzedajacy może tylko pomarzyć o zwrocie za nie wykorzystane miesiace.
@akwajuk21: jeśli kupujący nie wypowiedział to twoja historia jest nie możliwa(a trzeba założyć, że 99% nie wypowiada), ciekawe co @mfind: powie na twoją historię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kmds: Dokładnie tak wygląda rekalkulacja składki :) Oczywiście umowę możesz wypowiedzieć, jeśli będą chcieli jakiejś astronomicznej kwoty i wtedy płacisz za okres ochrony, od zakupu auta do momentu wypowiedzenia.
@akwajuk21: Tobie chodzi o niewykorzystaną składkę z ubezpieczeń dobrowolnych np. AC, NNW itp. a tu mowa o OC :) Jak sprzedajesz auto, to dostajesz zwrot, zgadza się. Ale zwrot z OC jest w rękach nabywcy auta i zależy od jego decyzji
@PalNick: jeżeli polisa jest opłacona w całości, może Pan poruszać się na niej do końca okresu ochrony ubezpieczeniowej, określonego w dokumencie polisowym. Nie ma obowiązku rekalkulacji składki. Do kontroli należy okazać polisę oraz dowód przeniesienia własności (np. Umowa kupna sprzedaży). Jeżeli chce Pan mieć dokumenty przepisane na siebie, musi Pan rekalkulować składkę.
EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi
@EkspertLINK4: ok, co więc w sytuacji kiedy osoba z 60% zniżek sprzeda auto dzieciakowi z 20% zwyżek? Właściciel z 60% wysyła to TU, że sprzedał auto i podaje dane kupującego ze zwyżkami. TU musi chyba zareagować?