Wpis z mikrobloga

Mirki — dobrze rozumiem tę sytuację? Wczoraj kupiłem auto od gościa, który miał opłaconą całość OC do sierpnia 2017. Konsultantka Link4 mówi, że mogę sobie spokojnie do tego czasu na niej jeździć, a dopiero w sierpniu zdecydować czy dokonać rekalkulacji czy zrezygnować z polisy. Czyli na razie nie muszę niczego płacić?

#motoryzacja #oc #ubezpieczenia #pytaniedoeksperta
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PalNick: nie płacisz bo polisa przechodzi na ciebie, ale zorientuj się czy jest do tego terminu opłacona, bo czasami ludzie płacą na raty i może być jedna rata zapłacona i wtedy jak będziesz chciał z niej korzystać to musisz tą ratę zapłacić albo kupić nową polisę.... a jak się skończy to wtedy możesz ją przedłużyć albo wykupić nową

jak on zrezygnuje to lipa a pewnie zrezygnuje bo to pół roku
  • Odpowiedz
@mfind: mam do Was takie pytanie, np. załóżmy, ze mam pełne zniżki, sprzedaję auto, kończy się oc, które było na mnie ale nie kupiłem żadnego auta, następne auto kupuję np. dopiero za rok, jak wtedy jest zniżkami skoro nie ma ciągłości w polsie? traci się coś czy są takie jak z poprzedniej polisy?
  • Odpowiedz
@artur1792: To jest dobre pytanie ale nie ma na nie jednej odpowiedzi :) Tzn. co ubezpieczyciel, to obyczaj :)
Aktualnie większość firm ubezpieczeniowych patrzy ileś lat wstecz i na tej podstawie przyznaje Ci zniżki np. firma X bierze pod uwagę ostatnie 4 lata, a firma Y 8, więc jeśli miałeś ostatnie 4 lata ubezpieczenie to masz pełne zniżki w firmie X, a w firmie Y 4/8, więc jest szansa, że
  • Odpowiedz