Wpis z mikrobloga

  • 94
Tak sobie czytam komentarze na amerykańskich serwisach i ludzie są przerażeni Trumpem. Wręcz tęsknią za Obamą. Ktoś napisał, że to pierwszy prezydent, którego ludzie słuchają nawet po zakończeniu kadencji.
Wg sondaży Trump ma najniższe w historii pomiarów poparcie społeczeństwa na starcie kadencji. Obama miał ponad 80%, a Trump około 40%. Zabawne, że Trump ma więcej zwolenników na Wykopie niż w Stanach.
#bekazprawakow #trump #neuropa #polityka
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@canto: no co? i jak to się ma do tego co napisałeś? Zarzucasz mi, że nie wiem, że na Trumpa głosowało 50% głosujących a nie 50% społeczeństwa w odniesieniu do sondażu w którym ma 40%. Czemu sondaż miałby być wiarygodniejszy od wyników wyborów?
  • Odpowiedz
Wygrał głosami ze Stanów Zjednoczonych.


@Sh1eldeR: Ale nie bezpośrednio poparciem społecznym, tylko elektorskim. Jeśli sondaże badają amerykańskie społeczeństwo całościowo, to nie muszą się mylić - już na etapie wyborów Trump zdobył około 3 miliony głosów mniej od konkurentki.
  • Odpowiedz
@BielyVlk:
1. Hillary przegrała w szachy i zostało jej więcej pionków. Co z tego? Gdyby zasady były inne, liczba oddanych głosów byłaby inna (Republikanie mieliby po co głosować w Kaliforni, a Demokraci w Teksasie).

2. Była nieznana liczba głosów nielegalnych. Wszelkie znaki na niebie i Ziemi sugerują, że w tych głosach ogromną przewagę mieli Demokraci. Bo nielegalni imigranci nie głosowali kczywiście za Trumpem xD Podobnie, projekt Veritas ujawnił, że Demokraci wozili swoich wyborców po kilku lokalach wyborczych. Autobusami. To wszystko możliwe, bo w USA nie sprawdzają papierów przy głosowaniu. Nie trzeba mieć nawet dowodu! Trump chce wprowadzić ten przymus, Demokraci się sprzeciwiają. Trump twierdzi, że oszukane głosy na Hillary można policzyć w milionach. Ma być śledztwo. Zobaczymy.

3. Przewaga ponad 3 mln głosów to sama Kalifornia, najludniejszy stan. Gdyby odliczyć Kalifornię, Trump miałby nawet więcej głosów niż
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PrzemekMistrz Rzeczywiście mnie przeorał. Te same argumenty, które ciągle na Wykopie się pojawiają. Nic nowego. To co przeczytałam na amerykańskich stronach było ciekawsze. No i przynajmniej prawdziwe.
  • Odpowiedz
Co z tego?


@Sh1eldeR: Nico. Dyskusja jest o poparciu społecznym. Nie ma powodu, żeby Kalifornię ignorować, albo z jakiegoś powodu demonizować w owczym anty-establishmentowym pędzie.

Była nieznana liczba głosów
  • Odpowiedz
Nie ma powodu, żeby Kalifornię ignorować, albo z jakiegoś powodu demonizować w owczym anty-establishmentowym pędzie.


@BielyVlk:
Ale rozklad tego poparcia spolecznego moze juz byc wart wziecia pod uwage :)

a jak już ogłoszą wyniki tego śledztwa, to będzie o
  • Odpowiedz