Wpis z mikrobloga

Pograłem kilka godzin z modem Combat Realism. Wrażenia poniżej.

Co jest fajne:
Broń jest wreszcie bardziej śmiercionośna, czasem jedna kula oznacza śmierć. Nie ma już miejsca na myślenie A tam strzał w tors, zaraz po walce się zabandażuje.
Koloniści zdają się strzelać częściej (w sensie, że mniej czasu zajmuje im celowanie i przygotowywanie się do strzału) niż w zwykłym Rimworld, ale za to muszą przeładowywać broń, a to potrafi zająć dłuższą chwilę.
Różne rodzaje amunicji.
Tryb strzału szybkiego (przydatne na mniejsze dystanse) i mierzonego (na większe).
Wysokość celu i wysokość osłony ma znaczenie - jeśli szczur chowa się za workiem z piaskiem nie jesteś w stanie go ustrzelić.

Co moim zdaniem nie jest fajne:
O ile wydawanie amunicji kolonistom mi nie przeszkadza, to system "udźwigu" postaci potrafi #!$%@?ć. Dasz im za dużo amunicji to będą pracować wolniej, ale gdy chcesz im dać mniej to nagle okazuje się, że nie możesz. Dajmy na to, że masz 500 sztuk amunicji w kupce i chcesz dać koloniście 20 - a taki uj, możesz dać albo wszystko, albo połowę. A nawet jak dasz połowę to ten debil i tak za chwilę dociąży się na maxa biorąc amunicję na własną rękę przez co jego prędkość pracy spadnie. Niby są plecaki, które ratują sytuację, ale...
Te plecaki potrafią się bugować i na przykład "szelki" plecaka wychodzą z twarzy kolonisty lub plecak wtapia mu się w plecy. Strasznie #!$%@?ące.

#rimworld
  • 26
@Asterling: No niestety, o tyle dobrze, że chociaż robią ją w hurtowych ilościach zamiast tworzyć pocisk po pocisku.

Idealnie by było gdyby:
a) Wywalili te ograniczenie prędkości pracy spowodowane tym, że debil sam postanowił nosić więcej niż potrzebuje.
b) Zablokowali samowolne podnoszenie amunicji.
c) Podzielili amunicję na mniejsze kupki, dzięki czemu byłaby lepsza kontrola nad ilością wydawanej amunicji.
@Asterling: No to by było najlepsze, bo jakoś na wojnie nie widuje się żołnierzy, którzy w trakcie wymiany ognia wyjmują magazynek z broni i ładują go luźnymi pociskami.
@qqwwee: No właśnie gdyby zrobił lekkie magazynki to cały mod zrobiłby się niewyobrażalnie prosty i dzięki temu miałby sens. No a lekkie musiałyby być bo w Rimworldzie strzela się dużo razy więcej niż w prawdziwym życiu.
@Asterling: Spróbuję pogrzebać w plikach moda, może coś wykminię. Bo modyfikacja fajna, ale tak trochę zmarnowany potencjał. Może gdyby autor jej nie porzucił za czasów A13 (obecna wersja jest wydana przez kogoś innego) to byśmy się doczekali magazynków...
@Asterling: Udało mi się przerobić jedną broń tak, że nie potrzebuje amunicji do strzelania. Przerobię pozostałe i jeśli wszystko będzie działać wrzucę na wykop zmodyfikowaną wersję moda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Asterling: Ogólnie to się da zrobić, ale niestety odpadną różne typy amunicji. Obecnie na mojej planszy testowej mam dwa karabinki szturmowe: jeden stworzony przed edycją moda i ten strzela amunicją FMJ oraz drugi, stworzony po edycji, który strzela uj wie czym, bo nie jest napisane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

muszę pomyśleć jak to rozwiązać moimi nikłymi umiejętnościami modderskimi.
@Asterling: Muszę potestować, sprawdzić jakie będą zadawać obrażenia, bo z tego co widziałem typ amunicji wpływa na obrażenia i penetrację pancerza. Ale tak to wszystko jest git oprócz braku różnych rodzajów amunicji - przeładowanie działa, amunicja z magazynka ubywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Asterling: Spróbuję jeszcze ugryźć temat z innej strony - zmniejszę lub usunę wagę amunicji. Wtedy wszystko powinno działać, a koloniści nie będą się przeciążali amunicją.