Wpis z mikrobloga

Pomozcie! W takcie prania skarpetek w zlewie za mocno zapchał mi sie korek, tak, ze nie moge go wyciągnąć, a woda nie ścieka(na zdjeciu jej nie ma bo wybrałem) i nie wiem co z tym zrobić. Musze to naprawic, zanim wejdzie tam włąscicielka u ktorej wynajmuje pokoj, tylko nie wiem co. Pomocy
https://s25.postimg.org/xbpqf8hi7/zlew2.jpg

#pomocy #majsterkowanie #majsterpirzu #hydraulika #problemypierwszegoswiata
sonep - Pomozcie! W takcie prania skarpetek w zlewie za mocno zapchał mi sie korek, t...

źródło: comment_g4hUiK5pdJa1UXeR4KnDY7K0yb9Tf41W.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@sonep: była już prośba o pomoc na wykopie o rozwiązanie tego samego problemu ;). Następnym razem użyj wyszu.....
no dobra, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spróbuj ssawką od toalety. Możesz tez wykręcić na dole syfon i spróbować od dołu wypchnąć korek jakimś drutem czy innym długim przedmiotem.
  • Odpowiedz
@Zataok: Nie widze tam zadnych srobek do odkręcania. A nie chce pchac na siłe, zeby czegos nie rozpieprzyc, jeszcze mnie obciązy z kaucji
  • Odpowiedz
@sonep: Jeśli nie dasz rady nic zrobić od góy (czyt spróbować odkręcić w lewo obręcz korka) to spróbuj po prostu pod szafką odkręcić korek od syfonu. Na dole ten korek będzie widoczny jako stalowa rurka w która wchodzi (prawdopodobnie plastikowy) syfon z nakrętką. Odkręć nakrętkę syfonu i go odchyl nieco a od dołu spróbuj jakimś cienkim ale w miarę dlugim wichajstrem (np śrubokrętem) spróbować podziubać w tej rurce stalowej, może wypchasz
  • Odpowiedz
@sonep: Pod umywalką za korkiem masz 2 metalowe pręty. Ten który jest bardziej poziomo pociągnij w dół za koniec bliższy ściany. Poruszaj nim powinno zadziałać. Kiedyś miałam podobny problem z automatycznym korkiem
  • Odpowiedz
@sonep: a to nie jest taki korek, który się otwiera i zamyka jakimś pokrętłem czy dźwigienką? Te metalowe pręty (pionowy połączony białym krzyżakiem z poziomą dźwignią) wyglądają właśnie jak od zamykania i otwierania korka. Poruszaj tyn poziomym góra-dół. Może wyskoczy.

A jak nie to po prostu odkręć wszystko jak najwyżej - na tej górnej plastikowej nakrętce i atakuj korka od spodu :)
  • Odpowiedz
  • 1
@sonep Tak ciekawości spytam, czy ten #!$%@? za kranem do otwierania odpływu nie działał gdy wciskales/wyciagales, a może nie wiesz o jego istnieniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz