Wpis z mikrobloga

Jak przewidywała część komentatorów politycznych i moja skromna osoba:

PiS odwoła WSZYSTKICH członków Krajowej Rady Sądowniczej, po to by zgodnie z nową, przegłosowaną przez siebie ustawą o wyborze sędziów do KRS... wybrać wszystkich członków Rady większością głosów w parlamencie - a zatem również głosami swoich posłów.

To oznacza koniec jakiegokolwiek pluralizmu i obiektywizmu w Krajowej Radzie Sądowniczej, a co za tym idzie podległych jej sądach w całej Polsce.

Koniec realnego trójpodziału władzy w Polsce. Początek nowego komunizmu z "katolicką twarzą".

WYKOP: http://www.wykop.pl/link/3576713/pis-wymieni-caly-sklad-krs-nowych-czlonkow-wybiora-politycy/

#polityka #prawo #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #komunizm ##!$%@? #misiewicze #historiawgpis #mikroreklama
Ospen - Jak przewidywała część komentatorów politycznych i moja skromna osoba: 

Pi...

źródło: comment_p24X8yF5TL0CI6EZuAcNi5xkdewkjuN8.jpg

Pobierz
  • 8
Początek nowego komunizmu z "katolicką twarzą".


@Ospen: Rydzykową, nie katolicką. Uprzejmie przypominam, że katolicka nauka społeczna twiedzi co następuje:

Leon XIII wiedział, że do zapewnienia normalnego rozwoju ludzkich działań, zarówno duchowych, jak i materialnych, jedne i drugie bowiem są niezbędne, konieczna jest zdrowa teoria Państwa. Dlatego w jednym z punktów encykliki Rerum novarum przedstawia on organizację społeczeństwa opartą na trzech władzach — prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej — co w tamtych czasach
@Ospen:

wszystkich członków

Rozumiem że chodzi tylko o tych, których powoływali sędziowie? Bo nie chcę robić sobie nadziei na dymisję Ziobry xD no i Pierwsza Prezes SN i Prezes NSA
@Ospen jak się buduje dom na miejscu starego to najlepiej ten stary całkiem zburzyć (łącznie z betonem fundamentowym) i budować od nowa. Chyba tylko lewaków to dziwi.
@Ospen: I co? Pisowcy nie widzą w tym problemu. Kraj pogrąża się w autorytaryzm przy akceptacji obywateli. Gdybyś napisał że nagrano jak PiSowcy jedli ośmiorniczki i przeklinali - to główna i gorące gwarantowane. Afera byłaby na miesiące (gdyby tylko lewicowe media tak samo grilowały tematy jak prawicowe).

Gdy Polaków pozbawia się podstawowych praw - mają to w dupie, bo nie rozumieją co to znaczy. Polska jest skazana na katastrofę właśnie przez