Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurzają tagi #modameska i #ubierajsiezwykopem . Cholera, kluczem do dobrego wyglądania jest po prostu bycie zadbanym, dobrze ostrzyżonym i przede wszystkim dobrze zbudowanym mężczyzną. Takie coś wystarczy i ze spokojem można założyć zwykły t-shirt i jeansy i już. Nawet wielokrotnie wyśmiewana koszula z krótkim rękawem na opisanym powyżej mężczyźnie wygląda dobrze (pic related). Więc serio, #!$%@?, zamiast czytać o oxfordach, derbach, chinosach i srosach, lepiej jest zainteresować się dietą i ćwiczeniami.

Praktyczność - kolejna rzecz, której tzw. modzie brakuje. Serio, przyjdzie lato i miałbym chodzić w marynarce, gdy na dworze o 8 rano będzie już 20 stopni? Ok, wiosna i jesień cudowny czas dla hipsterów, można założyć czapkę, apaszkę, 3 warstwy i coś tam jeszcze. Ale latem? Nawet najbardziej modny zestaw nie przyciągnie różowych pasków, jak będzie przesiąknięty potem.

Inna sprawa, że nie żyjemy dwudziestoleciu międzywojennym i choć jako taka idea klasyki do mnie trafia, to jednak nie widzę sensu w proponowaniu w 2017 roku ubierania się jak dawniej. Gdziekolwiek byś nie szedł, ubierz botki (#!$%@?, botki, co to w ogóle jest?),chinosy (bo zwykłe spodnie nie przystoją), koszulę obowiązkowo, marynarkę, poszetkę i jakieś #!$%@?, żeby się wyróżnić. No właśnie, bo jak idziesz do modnego PODKREŚLAM MODNEGO lokalu z craftowym piwem i tak wszyscy wyglądają tak samo xD I co teraz? No ale dobra, już lepsze botki niż gimbusy z kostkami na wierzchu w środku #!$%@? zimy xD
Pobierz zakamuflowany_fetyszysta - Jak mnie wkurzają tagi #modameska i #ubierajsiezwykopem . ...
źródło: comment_7LJNcZw9C3Y343VKTVUPNFMKEHDq3G1q.jpg
  • 56
idiotyczna nagonka


@duskhorizon: Skoro z góry zakładasz że jest idiotyczna to naprawdę interesuje Cię skąd to się bierze? Przecież i tak już wyraziłeś co uważasz o tym, więc po co próbować przekonywać kogoś, kto z góry zakłada że coś jest idiotycznego?

Koszule z krótkim rękawem są tak krytykowane bo:
1. Zwykle rękawek jest bardzo szeroki i powiewa na wietrze, wygląda nawet nie jak po starszym bracie, a dziadku.
2. Głównie jest
Każda nagonka jest idiotyczna :)


@duskhorizon: A to przepraszam, z góry założyłem że będziesz miał inne podejście. Jak widać - błędnie.

Ale tylko dopowiem - z własnego doświadczenia - w ostrym słońcu ręce osłonięte cienkim lnem są dużo mniej rozgrzane niż wystawione na promienie słoneczne. Różnicę naprawdę czuć, a cienki len pozwala wiatrowi chłodzić skórę.
@zakamuflowany_fetyszysta: niby tak jak mówisz, ładny człowiek ubierze byle co i ładnie wygląda, ale większość osób jest przeciętnej urody i odpowiednim ubraniem można ją odpowiednio podkreślić. No i dużo się mówi, jak to faceci są wzrokowcami, ale prawda jest taka, że kobiety też i ładny wygląd ma dla kobiet dużo większe znaczenie niż dla mężczyzn. Ja osobiście zwracam uwagę na to jak się facet ubiera, a dobrze dobrane ubranie dodaje atrakcyjności.
chinosy (bo zwykłe spodnie nie przystoją)

@zakamuflowany_fetyszysta: To był najlepszy tekst!

w ostrym słońcu ręce osłonięte cienkim lnem są dużo mniej rozgrzane niż wystawione na promienie słoneczne. Różnicę naprawdę czuć, a cienki len pozwala wiatrowi chłodzić skórę.

@Xune: Jest jeszcze jedna kwestia - cena lnu, a cena bawełny. To dość istotne dla większości ludzi.
@Nitro_Express: Nom. Lniane spodnie w Medicine były chyba po 60 ziko w zeszłym sezonie, pod tagiem niedawno ktoś pytał o Mango Outlet i linkował do spodni fifty fifty len z bawełną, możliwe że są też lniane. Da się kupić je w niskiej cenie, chociaż faktycznie trzeba się rozejrzeć kilka minut dłużej niż za bawełną. Koszule lniane Mango też ma/miało, sam mam jedną - faktycznie ten ich len jest dość szorstki, ale
@Xune: No, no. Najpierw to trzeba by było mieć te sklepy u siebie. Nie jestem zwolennikiem kupowania ubrań przez internet bez wcześniej przymiarki. A za spodniami to się w sklepach nawet nie rozglądam - taką mam budowę, że ostatnie pary miałem szyte u krawca.
Co do mieszanki bawełny z lnem - miałem na początku ubiegłego lata taką marynarkę na sobie, ale zrezygnowałem z zakupu. Gdy wyciągnąłem ręce przed siebie poczułem, że
@thestructor: Wiesz co, jakoś nie przypominam sobie kiedy ostatnio miałem biznesowe spotkanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@cynamonowa: Ale to poniekąd potwierdza to, co napisałem. U was liczą się ładne, kobiece kształty, które ubraniem można podkreślić. Tak jak jednak zauważyła @chamskietechno, jeżeli ktoś tych kształtów nie posiada, to nic nie pomoże. A jak ma, to cokolwiek by nie ubrał, a będzie można je dostrzec. Zupełnie analogicznie