Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurzają tagi #modameska i #ubierajsiezwykopem . Cholera, kluczem do dobrego wyglądania jest po prostu bycie zadbanym, dobrze ostrzyżonym i przede wszystkim dobrze zbudowanym mężczyzną. Takie coś wystarczy i ze spokojem można założyć zwykły t-shirt i jeansy i już. Nawet wielokrotnie wyśmiewana koszula z krótkim rękawem na opisanym powyżej mężczyźnie wygląda dobrze (pic related). Więc serio, #!$%@?, zamiast czytać o oxfordach, derbach, chinosach i srosach, lepiej jest zainteresować się dietą i ćwiczeniami.

Praktyczność - kolejna rzecz, której tzw. modzie brakuje. Serio, przyjdzie lato i miałbym chodzić w marynarce, gdy na dworze o 8 rano będzie już 20 stopni? Ok, wiosna i jesień cudowny czas dla hipsterów, można założyć czapkę, apaszkę, 3 warstwy i coś tam jeszcze. Ale latem? Nawet najbardziej modny zestaw nie przyciągnie różowych pasków, jak będzie przesiąknięty potem.

Inna sprawa, że nie żyjemy dwudziestoleciu międzywojennym i choć jako taka idea klasyki do mnie trafia, to jednak nie widzę sensu w proponowaniu w 2017 roku ubierania się jak dawniej. Gdziekolwiek byś nie szedł, ubierz botki (#!$%@?, botki, co to w ogóle jest?),chinosy (bo zwykłe spodnie nie przystoją), koszulę obowiązkowo, marynarkę, poszetkę i jakieś #!$%@?, żeby się wyróżnić. No właśnie, bo jak idziesz do modnego PODKREŚLAM MODNEGO lokalu z craftowym piwem i tak wszyscy wyglądają tak samo xD I co teraz? No ale dobra, już lepsze botki niż gimbusy z kostkami na wierzchu w środku #!$%@? zimy xD
zakamuflowany_fetyszysta - Jak mnie wkurzają tagi #modameska i #ubierajsiezwykopem . ...

źródło: comment_7LJNcZw9C3Y343VKTVUPNFMKEHDq3G1q.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
Koszula z krótkim rękawem wysmiewana jest tylko do garnituru, śmiało można i powinno jej się używać w zastępstwie koszulki polo
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: To na spokojnie, jak się zaczyna rzucanie gównem to ja się wycofuję:

Jak mnie wkurzają tagi #modameska i #ubierajsiezwykopem

Czarnolistuj. Od tego masz funkcję, szkoda zdrowia na denerwowanie się wykopem.

Takie coś wystarczy i ze spokojem można założyć zwykły t-shirt i jeansy i już.

Można, nikt Ci nie broni. Można też inaczej, nie broń innym. Kto co woli.

Więc serio, #!$%@?, zamiast czytać o oxfordach, derbach, chinosach i srosach, lepiej
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta

A nie powinno być tak, że każdy może ubierać się tak jak mu wygodnie i jeżeli komfortowo i dobrze czuje się w ogrodniczkach to niech sobie w nich chodzi i wuj nam wszystkim do tego?

Dlaczego powinienem się ubierać (przykładowo) w zwykle jeansy i zwykły t-shirt i być - tylko według Ciebie lub jakiegoś większego grona - słusznej budowy, a nie chudy czy gruby, bo tak chcę, bo lubię biegać długie
  • Odpowiedz
zwykły t-shirt i jeansy i już


@zakamuflowany_fetyszysta: no wlasnie #!$%@? chociazby po to
ilu polakow codziennie mijanych nosi zwykly tshirt i jeansy? albo za duze i za dlugie spodnie, albo koszulki z jakimis #!$%@? nadrukami dla dzieci, albo jakies #!$%@? swetry w paski
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: Jako że interesuje sie #modameska chciałbym powiedzieć na moim przykładzie dlaczego często zwracam uwagę na to jak wyglądam. W eleganckim ubraniu czuje sie po prostu dobrze, komfortowo. Chciałbym tez zwrócić uwagę na to ze na zdjęciu James Bond jest typem macho a nie gentlemana i nie wiem czy wiesz ale mężczyzna który ubiera sie elegancko pewnie nie ma na celu wyglądać jak przystojniak, którego celem jest wyrywanie laski i ją
  • Odpowiedz
@Xune: Bardzo rzeczowo wyjaśnione, doceniam i dziękuję. Nie wziąłem pod uwagę, że są inne materiały lepiej przystosowane na dane temperatury.

@kajdikajdi: Jasne, to też jest jakieś spojrzenie, którego nie neguję. Z tym że jest to truizm, który wrzucony na początku właściwie ucina dyskusję. Już na początku można przecież było wyjść z założenia, że ludzie są różni i każdy ubiera się jak woli - ale przez coś takiego byśmy sobie nie
  • Odpowiedz