Wpis z mikrobloga

TL;DR -> Mircy, jakiego linuxa ?

Od jakiegoś czasu używam Ubuntu z Unity, a w pracy Gnome, ale średnio mi to odpowiada i chciałbym spróbować czegoś nowego, na mincie siedziałem długo kiedyś i bardzo mi się podobał.

Dużo teraz głośno o Archu... więc może Manjaro albo Antegros ? Ma ktoś jakieś opinie na temat przejścia na te systemy i pracy (Potrzebuje Java, Vagrant , i żeby Intellij działał) ?

#linux #systemtip #archlinux #ubuntu
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ManamanaTuriruriru: Nie jest, ale moim zdaniem jest dystrybucją dobrą dla dorosłych - wgrywasz raz, masz wszystko w zadku, nad wszystkim czuwa w choooy deweloperów itd. Dlatego moim zdaniem to jest piękne.

Niestety wszystko nvidia psuje, ale ta firma jest od tego, by psuć
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru: Niby tak, ale jak masz otwarte sterowniki i działają dobrze (w sensie nie kraszują) to lepiej ich używać. Niestety Nouveau ma parę wad na tej grafice, ale ogólnie działają "w miarę wydajnie". Ale maszyny wirtualne jak VBox nie działają poprawnie ...

Dlatego myślę o kupnie laptopa z Intelem, ale grafiki Intela są słabsze od teraźniejszej grafiki (która ma z 8 lat XD) a przydałoby się coś wydajniejszego raczej ...
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru: Zwykle nie ma, ale z miesiąc temu do dwóch postanowili nie aktualizować sterowników do nowego Xorga przez co musiałem przejść na nouveau. Niestety parę problemów Nouveau ma, ale jak trzeba będzie to przejdę :P
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru: Pewnie masz w miarę nową kartę graficzną, ja mam używany komp, który pod względem procka daje radę, ale graficznie jest opuszczony. Wszystko pojawia się z większym opóźnieniem
  • Odpowiedz