Wpis z mikrobloga

No, to skończyłem Lands of Lore: The Throne of Chaos.

* nie miałem świadomości, że to praktycznie podręcznikowy dungeon crawler (zwiodła mnie zieleń na obrazkach)
* ładnie narysowana grafika i bogactwo stworzeń i krajobrazów - coś czego crawlerom często chyba brakuje
* dźwiękowo jest ok, muzycznie - nędznie; motyw muzyczny z White Tower wywoływał u mnie agresję
* uwaga na fabularne ślepe uliczki i przedmioty, bez których nie da się ukończyć gry!
* wydeptałem tu prawie 23 godziny, a i tak nie obeszłoby się bez wsparcia wszechwiedzącego Googla
* fabuła to sztampowe "uratuj królestwo, dzielny chłopcze", ale jest parę fajnych zwrotów akcji i może się podobać
* ale nie ma tu żadnych wyborów, żadnych pobocznych questów, żadnych niuansów
* klimat starego, dobrego fantasy - momentami z zamierzonym lub nie przymrużeniem oka ;)

Dzięki, @Lisaros, za polecenie - tak gdzieś z rok temu, jeśli dobrze pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#crpg #rpg #staregry #retrogaming #linuxgaming #landsoflore
kurp - No, to skończyłem Lands of Lore: The Throne of Chaos.

* nie miałem świadomo...

źródło: comment_cuSxGf3ded6xo9aaUlCduT2Ncv4kDJnI.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kurp: White Tower to #!$%@? z innego powodu, pisałem o tym. Jeśli zaś o muzykę chodzi, muszę się nie zgodzić, Klepacki odwalił kawał dobrej roboty. Serio.. Jak masz siły to polecę skok na głeboką wodę - Quest for Glory.

@HAL10K: W sensie, chodzić strzałkami na klawiaturze? Można przecież.
  • Odpowiedz
@HAL10K: Nie, no, przepraszam bardzo. Przeszedłem sterując klawiaturą. Ani razu nie kliknąłem w te strzałki widoczne na ekranie :D
  • Odpowiedz
@kurp: Przygodówko-RPG. Masz do wyboru 3 typy postaci, chociaż można zrobić sobie mieszankę. Zagadki i questy mają różne rozwiązania w zależności od umiejętności postaci. Postaci można importować do kolejnych części. Ale fajerwerków w stylu "wybór i konsekwencje" czy "głebokie rozważania natury moralno-etycznej" się nie spodziewaj. To mimo wszystko przygodówka ze skillami. Ale jeśli chcesz poumierać na 101 sposobów, trochę pogrindować i doświadczyć czegoś, czego w sumie nikt inny nie próbował,
  • Odpowiedz
@kurp: Wspomnienia mam bardzo dobre, nie wiem jak wyjdzie w konfrontacji z rzeczywistością. Jakiś czas temu mi się przypomniała i teraz skojarzyłem jakoś z grami, które ogrywasz. Typowe heroic fantasy, ale z minimum walki, bardziej nastawione na przygodę i opowieść. Producentem jest Cryo, oni chyba nigdy nie zeszli poniżej pewnego jakościowego poziomu.
  • Odpowiedz
@kurp: ciesze się, że się podobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żadnych wyborów nie ma, bo to w końcu dungeon (world) crawler ;) Te gry koncentrują się raczej na ciekawych lokacjach, bogactwie przeciwników, konstrukcji lochów i świata gry, grafice i generalnie immersji. Skoro mowa o grafie - to jest właśnie prawdziwy pixel art, gra wygląda ładnie nawet dzisiaj moim zdaniem
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Lisaros Potwierdzam :)
Co ciekawe, jak patrzę na kolejną część to - że screenshotów - wygląda już fatalnie. Jak nieudany mix grafiki rysowanej, nędznego pra-renderu i filmowych scenek. Obym się mylił!
  • Odpowiedz