Wpis z mikrobloga

@nvmm: W drukarce atramentowej rolę barwnika pełni tusz, w laserowej toner (barwny proszek). Bęben natomiast to jest nośnik tego proszku. Dokładniej - żeby powstał dany obraz na kartce w przypadku drukarek atramentowych,tusz jest wypluwany przez dysze bezpośrednio na kartkę w odpowiednich miejscach. W przypadku drukarek laserowych, najpierw obraz poprzez np. naelektryzowanie powstaje na bębnie (w odpowiednich miejscach przyczepia się proszek), a następnie jest odbijany z bębna na kartkę. Ogólnie zużywa
  • Odpowiedz
@nvmm: Proszę :) Szczerze to nie wiem, toner zużywa się szybciej i drukarka powinna sama poinformować, że trzeba wymienić. W tańszych drukarkach jest to prostsze, ale droższe, bo toner jest zintegrowany z bębnem i wymienia się oba jednocześnie. Ale tak na chłopski rozum, jeśli toner się nie skończył, a jakość wydruków spadła to zapewne trzeba wymienić bęben.
  • Odpowiedz
@nvmm: Cześć. Bębny w tej drukarce wymienia się średnio raz na 8-10 tonerów (jakieś 20000 stron). Mam u siebie w firmie urządzenie DCP-9015 (jedyną różnicą jest z tego co wiem brak podajnika do skanowania). Jak chcesz coś o niej jeszcze wiedzieć to pytaj śmiało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz