Wpis z mikrobloga

Mirony od #rower #turystyka #opencaching
dlaczego tak mało osób obserwuje #locus lub #oruxmaps?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ktoś z was używa ww. aplikacji razem z #brouter?
https://play.google.com/store/apps/details?id=btools.routingapp&hl=pl
W skrócie chodzi o nawigację w trybie offline z komendami głosowymi.
Teraz testuję locusa i tam chyba jest to możliwe (w orux jest to niestety niezbyt rozbudowane). Do tej pory nie udało mi się uzyskać tych komend - jest tylko pikanie przed manewrem, pomimo tego, że w punktach chyba jest zawarta informacja o kierunku.
Z tym, że ja nie wyznaczałem tras jak na tym filmiku, ale po prostu w ustawieniach wybrałem brouter i późnej z mapy wybierałem punkt do którego ma nawigować. Korzystam na razie z locus free, więc tylko jeden punkt mogę wybrać i są inne ograniczenia, ale pomimo tego i tak powinno działać?
Może ktoś z Was to lepiej ogarnia?
Kiedyś włączyłem nawigację po uprzednio przejechanej trasie i komendy były.
#problemkomiwojazera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
brachistochrona - Mirony od #rower #turystyka #opencaching
dlaczego tak mało osób ob...
  • 24
  • Odpowiedz
@brachistochrona: @nikifor: na #rower gdy smartfon siedzi w uchwycie do ochrony przed deszczem(zakładam, że jest to rozwiązanie awaryjne i raczej nie wybieram się w taki sposób na wiele godzin w deszczu) polecam metodę rodem z #getto zakładam na telefon "szpitalny ochraniacz na buty" - taki worek z gumką, nawet swój dobrałem pod kolor roweru;)
+/tani, lekki, skuteczny
-/utrudnia korzystanie z ekranu(ale skoro już i
szemi - @brachistochrona: @nikifor: na #rower gdy smartfon siedzi w uchwycie do ochro...

źródło: comment_P26tB8rk8sNNoNtNlsDIHWZ84xpS35BS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
SRTM


@szemi: to są jakieś dane o elewacji terenu?

Niedawno było właśnie promo i 16 zł można było kupić PRO. Zamiast kupować w ciemno, to chciałem spróbować przestawić się z oruxa, a kiedyś już miałem nieudaną przygodę z locusem. Nie mogłem przezwyciężyć przyzwyczajeń z oruxa:) Teraz chyba wszystko jest na najlepszej drodze i od miesiąca korzystam i przyzwyczajam się do locusa free. Już teraz widzę, że chętnie skorzystałbym z niektórych
  • Odpowiedz
@szemi: to są jakieś dane o elewacji terenu?


@brachistochrona: tak, służą do wyznaczania wysokości punktów/wykresów i cieniowania - domyślnie Locus sam je sobie zaciąga w miarę potrzeby, ale można też wrzucić własne pliki własne pliki

co do WMS, to nie próbowałem ich ściągać ale nie dziwię się że obsługuje format oruxa - ba, nawet garminowe potrafi wyświetlić;)
  • Odpowiedz