Wpis z mikrobloga

  • 27
Mireczki pomocy. Zaniosłem wypowiedzenie do kadr a tam kobietka mówi mi że brakuje podpisu kierownika. What!? Czy muszę mieć zgodę przełożonego na złożenie wypowiedzenia?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SniQ: Rozwiązanie umowy o prację jest czynnością jednostronną, możesz wypowiedzenie nadać na zeszyt w sekretariacie. Nawet te z winy pracodawcy.
  • Odpowiedz
@SniQ: nie musisz mieć żadnej zgody. Składasz wypowiedzenie i tyle. Nie chcą przyjąć? Olej to. Mieli możliwość zapoznania się z jego treścią, więc wypowiedzenie jest skuteczne.
  • Odpowiedz
@SniQ: Wyobraziłem sobie, że kadrowa mówi Ci, że potrzebujesz podpisu, a Ty "chwileczkę", krok w tył, wyciągasz komórkę i biegusiem na mirko. :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mysteq dzięki za przystępne wytłumaczenie :)

@maur bingo! Dalej stoję 'krok od babeczki' i czekam aż sama zrezygnuje z podpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SniQ: może poproś o podpis pod odmową przyjęcia. :) Coś typu zapoznałam się i odmawiam przyjęcia wypowiedzenia złożonego przez ... w dniu.. .
  • Odpowiedz
@SniQ: śmiej się śmiej. na policje i urzędy czasem działało, człowiek się 2 razy zastanowi nim oficjalnie odmówi.:>
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rudelusterko wg mnie to zależy od organizacji firmy. Jeśli jest rozwinięty dział HR to do HR, a jak jest tylko jakaś jedna Grażyna zarządzająca wszystkimi pracownikami to do kierownika :D
Ale to tylko moje zdanie :)
  • Odpowiedz