Wpis z mikrobloga

@4tek: To nie jest kwestia subiektywnej opinii, a faktów (swoją drogą, nie ma innej opinii niż "subiektywna", to pleonazm). Jarosław Kaczyński poprzez swój służalczy i instrumentalny rząd coraz więcej tej wolności zagarnia dla siebie i swoich popleczników, w tym względzie mogą go pewnie uznawać za "człowieka wolności". Ale żadna to wolność.
Po drugie Karnowscy to ostatnie szuje i dziennikarzami są tylko z nazwy, bo wyjątkowo marni z nich dziennikarze. I to
pleonazm - punkt dla Ciebie. Dalej przedstawiasz jedynie swoje naiwne opinie jako fakty. Pewnie zdajesz sobie nawet z tego sprawę, czyli to świadoma manipulacja. Dość zabawne nawet
@Gwyn66: Przecież możesz przeczytać uzasadnienie, np. taki fragment

Polska jest dziś krajem wolności obywatelskich, politycznych, dotyczących rodziny i wspólnot religijnych. To wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego, który wynika też z wolnego wyboru Polaków w roku 2015. Ale jest jeszcze jedna sprawa, za którą przyznajemy nagrodę Człowieka Wolności. Wolny wybór Polaków próbowano i próbuje się podważyć, anulować. Jarosław Kaczyński w roku 2016 ten wolny wybór Polaków obronił - myślę, że możemy powiedzieć: najgorsze
@4tek:

Polska jest dziś krajem wolności obywatelskich, politycznych

nie jest, co dobitnie widać po zagłuszających się nawzajem manifestacjach jednej i drugiej strony, kiedy to tylko jedną stronę próbuje się pociągnąć do odpowiedzialności.

To wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego

Z tym się zgodzę, to głównie przez Kaczyńskiego jesteśmy w tej sytuacji.

Wolny wybór Polaków próbowano i próbuje się podważyć, anulować.

A w jaki to sposób? Ktoś próbował anulować wynik tych wyborów? Nie sądzę.
@4tek: Ale to nie są moje opinie xD
- Prezydent radzi się w niemal każdej sprawie Jarosława, zmienia ton, kiedy on tego wymaga - fakt;
- Prokurator Generalny został znów połączony z urzędem Ministra Sprawiedliwości, który jest podległy Premier Szydło, która to jest w 100% podległa Jarosławowi - fakt;
- PiS przegłosowało wybór nowych sędziów Trybunału, chociaż byli na te same miejsca wybrani wcześniej inni, co zostało potwierdzone bezpośrednio w wyroku
Polska jest dziś krajem wolności obywatelskich, politycznych, dotyczących rodziny i wspólnot religijnych. To wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego, który wynika też z wolnego wyboru Polaków w roku 2015. Ale jest jeszcze jedna sprawa, za którą przyznajemy nagrodę Człowieka Wolności. Wolny wybór Polaków próbowano i próbuje się podważyć, anulować. Jarosław Kaczyński w roku 2016 ten wolny wybór Polaków obronił - myślę, że możemy powiedzieć: najgorsze za nami. To również motywacja, którą kierowała się kapituła.
@PrzemekMistrz:

gdy szykowały nam tabuny ludzi nie wiadomo skąd do przyjęcia" bo tak postanowił ktoś w Brukseli i Berlinie

To było przegłosowywane jako zobowiązanie wszystkich krajów członkowskich UE, ja zupełnie nie widzę w tym problemu. To nie jest tak, że ktoś nam coś narzucił, ale jeśli to odrzucamy, to niech się potem nie dziwimy, że jesteśmy pomijani przy każdej możliwej okazji.

poprzednia władza miała wszystkie duże, szeroko dostępne telewizje( TVP, TVN