Wpis z mikrobloga

@HohoHo2015: Pierwszy raz się z tym spotykam, ale dzięki za link.

Co znaczy "późno"? Moja mama zawsze powtarzała mi, że bardzo późno zacząłem mówić. Nawet jak już się nauczyłem, to nie chciałem się odzywać.

Do tej pory myślałem, że po prostu jestem opóźniony. Teraz już wiem, że jestem geniuszem! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@HohoHo2015: Na szczęście nie wszyscy, a tylko 40 z 38! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wyluzuj, każdy lubi na chiwlę poczuć się lepiej, by potem wrócić do przeświadczenia o swojej niższości... ()
@HohoHo2015: nikt się nie orientuje, bo patrząc na zawartość źródeł w tym artykule to są one dosyć anegdotyczne, a nie naukowe i poparte badaniami. Jak mówi @ancro co to znaczy późno - jest duża wariancja temporalna wśród dzieci w rozwoju różnych zdolności.

A gdyby tak to odwrócić i powiedzieć, że wszyscy poza wymienionymi, wybitni ludzie zaczęli mówić wcześnie to co wtedy? Było ich więcej. To są typowe badania korelacyjne - chociaż
@rainkiller: a nie zastanawiałaś się ogólnie w tym temacie, patrząc na to że Cechami charakterystycznymi systemu nieświadomości są: niesprzeczność, proces pierwotny, bezczasowość, brak odniesienia do rzeczywistości zewnętrznej, etc że osoby z ogromnie rozwiniętą intuicję wewnętrzną genetycznie lub społecznie.. (czyli próba w zasadzie praktycznie nie do ustalenia jak i weryfikacji, bo np. sami o tym nie wiedzą, etc) W ZWIAZKU z tą intuicją i w przeciwieństwie do założeń nieświadomości mogą mieć na
@HohoHo2015: wydaję mi się, że mocno nadinterpretujesz teorie Jamesa Langego, która w dodatku została prawie całkowicie wyparta przez nowsze koncepcje emocji. Poza tym powyższa teoria odnosiła się do interpretacji pobudzenia fizjologicznego przez mózg - tak miały powstawać emocje. Była to w zasadzie teoria czysto psychofizjologiczna. Dzisiaj funkcjonuje raczej jako relikt przeszłości.

Nie rozumiem również w jaki sposób to co piszesz odnosi się do rozwoju językowego dziecka i związku dynamiki tego procesu
@rainkiller: widomo że ciężko w tej sferze poruszać się w czym obiektywnym na 100 %, ale można "wyczuć" pewne podobieństwa.. wszystkie te zaburzenia od dysleksji po wyodrębnienie intuicji, czy nawet misophonię http://www.medicinenet.com/misophonia/page3.htm są mniej więcej podobne.. zwłaszcza sposoby łagodzenia tego, bo zarówno dyslektycy, jak i introwertycy z nadmierną intuicją czy też osoby z nadwrażliwościa na dzwięk - to wszystko nie działa, nie ma objawów wówczas gdy np. przy dyslektykach gdy informacja,
@rainkiller: zobacz np " Misophonia is not fully understood  It is believed to be caused by an abnormal intense connection between the auditory and limbic system of the brain a co z "konfiktem" nieświadomości i świadomości?  People with this problem are believed to hear noises at much louder frequencies than others