Wpis z mikrobloga

@Kardig: to powiem Ci, że w sumie tak pół na pół spoko, u nas zazwyczaj męczyli dupe podstawami, c++, java, python, i ze wszystkiego klasa, zmienne, tablice, pętle, klasa abstrakcyjna. Po studiach nie podchodziłem do programowania przez 2 lata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak się składa, że nie tylko w Polsce pisze się egzaminy z programowania na kartce. Mam przyjemność studiować informatykę na jednej z lepszych uczelni w Europie i tak, egzamin z programowania też miałam na kartce. Więc to nie jest tak, że nasz kraj jakiś taki zacofany, wszędzie tak jest.

Nie wiem w czym wy wszyscy widzicie problem. Przecież oprócz tego zawsze robi się milion projektów, zadań i laborek w normalny sposób na
a myślicie że na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś da wam więcej niż kartkę i długopis?

Ktos juz tez dobrze podkreślił, na rozmowach kwalifikacyjnych też wymagają od was pisania kodu na papierze / tabkicy. Nawet w takich gigantach jak google, microsoft, facebook - a raczej zwłaszcza tam.


@eloar: @rotflolmaomgeez: Przecież przed jakąkolwiek rozmową techniczną masz zwykle jakiś test online np Codility przy których możesz sobie swobodnie korzystać z neta. Dopiero później jak
@Maze21: To macie jeden egzamin z programowania?
U nas też z dwóch-trzech przedmiotów egzamin jest prowadzony na komputerach, ale to nie zmienia faktu że większość jest po prostu na kartce. Nikt nie robi problemów.
@M4lutki:

Przecież przed jakąkolwiek rozmową techniczną masz zwykle jakiś test online np Codility przy których możesz sobie swobodnie korzystać z neta. Dopiero później jak już dojdzie do rozmowy to dostaniesz kartkę i zadanie, ale różnica jest
@M4lutki w ostatnim czasue 3 rekrutacje przeprowadzałem i każdy dostał zadania, kartkę i długopis. co ciekawe największy problem z tym miał student. Nie było patrzenia na średniki czy nazwy funkcji, ale na sposób myślenia i najprostsze umiejętności. Nie wiem po co miałbym jakiemu szczypiorowi udostępniać komputer z IDE i jakim środowiskiem. No chyba ze gołą wirtualkę i zadaniem byłoby przygotować sobie środowisko pracy.