Wpis z mikrobloga

Jaką ripostę polecilibyście dla pięciolatki, która jest wytykana przez rówieśników palcami za to co je w szkole? Mała je paprykę, którą bardzo lubi, a która gówniakom kojarzy się z krwią [wtf], zaś same gówniaki wpierdzielają biszkopty i inne gówna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytanie #dzieci #niewiemjaktootagowac #wychowanie i nie wiem, może #zonabijealewolnobiega bo może być chamsko, byle z kulturą, żeby młoda na dywaniku nie wylądowała, bo to kochane dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

aha - rzecz dzieje się w UK jakby co
  • 124
  • Odpowiedz
@matra: niestety trudno wymyślić coś co mogła by Twoja córka odpowiedzieć tak, żeby zgasić zaczepialskich i żeby dali jej spokój. Nie sądzę też, żeby tu tylko o paprykę chodziło. Być może po prostu z jakichś powodów nie jest jest w "paczce" z tymi, którzy się jej czepiają, więc ci będą się czepiać o wszystko. Mój młody miał problem z jednym kolegą, który go przezywał. Następnym razem, jak przyszedł Maciuś gadać głupoty
  • Odpowiedz
To jest pięcioletnia dziewczynka lubiąca kucyki i Krainę Lodu, czemu poszłam z tym pytaniem na mirko? ( )
@wnocy: siostrzenica (; Nie wiem czy chodzi o to czy nie, ale dzieci w UK potrafią być naprawdę strasznie przygłupie/ograniczone, co pokazuje zarówno doświadczenie młodej, jak i doświadczenie zawodowe mojej siostry [pedagog w UK]. Dzieci potrafią być podłe i logicznymi argumentami nic nie wskórasz [sama to za dzieciaka
  • Odpowiedz
@matra: ale ja to wiem, bo koledzy mojego gówniaka też to przesadnie bystrych się nie zaliczają. Mój ma wpojone - jak ktoś go uderzy, to ma oddać trzy razy mocniej. I z tym nie ma problemu. Już kilka razy lądowałem na rozmowie u cioci bo mój się odwinął. Ale w sytuacji, gdy nikt go fizycznie nie zaczepia, to wie że nie może bić, a tu ten Maciuś (imię zmyślone, ale postać
  • Odpowiedz
@vinciq: o widzisz, to jest myśl!

albo wśród dzieci wzbudzać podziw


@wnocy: i to jest nawet lepsze w sumie niż jakieś obrazy czy bicie. Tak samo jak pokazywanie, że się takimi odzywkami przejmuje.
  • Odpowiedz
@matra: udawanie, że się takim gadaniem nie przejmuje nie jest ani proste ani skuteczne - zwłaszcza gdy widać, że to udawane i na siłę. Swoją drogą, zapisałaś córkę na jakieś judo, akrobatykę, taniec, balet, śpiew, grę na instrumencie, itd.? Poza oczywistymi korzyściami z zajęć dodatkowych jest jeszcze to, że ludzie bardziej szanują tych, którzy coś potrafią. Każda dziewczynka będzie się chciała kumplować z tą, która potrafi zrobić szpagat jak pani z
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Nie zagalopowałeś się?

dzieci w UK potrafią być naprawdę strasznie przygłupie/ograniczone


@matra: Ach ta megalomania. Wszystkie dzieci, łącznie z polskimi, są przygłupie/ograniczone. Bo to dzieci. I jak to dzieci, śmieją się z innych dzieci.
  • Odpowiedz
@matra: Jak pracowałam jako dietetyk miałam na kuracji 7-letniego chłopca, z którego śmiały się dzieci w szkole z powodu picia kefiru... Zaproponowałam, żeby mama przelewała mu ten kefir do butelki plastikowej z motywem bajki i to pomogło. Może w tym przypadku sprawdzi się jakieś fajne pudełko śniadaniowe i np. 3 rodzaje papryki pokrojone żeby było kolorowo?
  • Odpowiedz