Wpis z mikrobloga

@bekoz: Na górze masz przepływomierze, pokazują ci ile wody przypływa przez dany obwód, je też trzeba wyregulować. Odpowietrznik masz automatyczny, to coś na górze z prawej. Jeśli nie działa możesz delikatnie odkręcić korek.
@bekoz: Te przezroczyste słupki u góry służą do regulacji tempa przepływu wody. Odpowietrzyć to już raczej ciężko, pamiętam, że u mnie chłopaki robili to jakoś długo i bardzo ostrożnie podczas uruchamiania instalacji.
@bekoz: Ogolnie taki system dziala w ten sposob, ze pompa na rozdzielaczu kreci woda w podlodze, a pompa w kotle dostarcza ciepla wode do rozdzielacza. Przeplywy w poszczegolnych obwodach powinny byc zblizone (widac to po poziomie wskaznika w tych przezroczystych rurkach u gory rozdzielacza). Mozna regulowac przeplywy (z tego co pamietam podnosilo sie te nakladki na wskaznikach i nimi krecilo, ale moze to zelezy od modelu).
Pompa jest wlaczona? Na jakim
@Igrekpl mam ile trzeba.
@mikuslaw na obiegu 5-7 w ogole nie ma przeplywu wody, co moze byc przyczyna? Podrecilem bieg pompy, była na 1 nie miałem pojecia że ma biegi. Na tym samym piecu mam dwa grzejniki tylko- garaż i łazienka. W domu mam jeszcze kominek który spokojnie chatę nagrzewa ale lubie ciepłą podłogę w kiblu i wiatrołapie