Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #programista15k #pytanie

Cześć. Zmieniam właśnie pracę, i zaproponowano mi bardzo korzystną ofertę pod warunkiem że zgodzę się na rozliczenie b2b. Jednak nic nie wiem na temat zakładania własnej działalności oraz biur rachunkowych (powiedziano mi że za 200zł/mies coś znajdę, ale teraz szukam i żadne biuro nie podaje na swojej stronie jasnego cennika).

Zatem proszę was, drogie mirki, o polecenie mi czegoś - jakiegoś kompleksowego poradnika czy czegokolwiek innego na temat prowadzenia własnej działalności i współpracy z biurem rachunkowym. Tak aby było to wytłumaczone językiem prostym, bez owijania w bawełnę - czego szukać, na co uważać, itp.

A jeśli macie jakieś sprawdzone biuro rachunkowe w #gdynia - to też dajcie znać.

Z góry dzięki.
  • 7
  • Odpowiedz
@Zbychu_Wodecki: Hm, na rozmowie kwalifikacyjnej gość mi powiedział że nie opłaca się samemu prowadzić ewidencji. A oprócz pracy na zasadzie b2b chciałbym też się zająć freelancerką oraz wrzucać różne rzeczy w koszta, więc pewnie więcej z tym zachodu. Zwłaszcza że ta firma chce mi opłacać koszty biura rachunkowego, więc dla mnie jest to korzystniejsze.

@Fryderyk94: Jako programista i informatyk który pracował kiedyś w SEO jestem nauczony żeby nie ufać pierwszej
  • Odpowiedz
@Jake_921: Zobacz jakie teraz są warunki dofinansowania do pierwszej DG z Urzędu Pracy i ewentualnie Urzędu Miasta. W Gdyni masz coś takiego jak Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i pracują tam kompetentne osoby, warto się przejść.
Co do papierologii i nierównej walki z US to ja akurat korzystam z księgowej w Gdańsku, ale tak jak przedmówca napisał Ty możesz sobie samodzielnie dać z tym radę.
Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy to do 200 zł
  • Odpowiedz