Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że faceci wyglądają bez makijażu normalnie, a część lasek wygląda tak, jakby były chore? Przyjdzie taka raz bez makijażu i od razu masz wrażenie, że coś z nią dzisiaj nie tak - albo chora, albo zmęczona, albo od razu umierająca. Kwestia przyzwyczajenia do umalowanej twarzy?
#pytanie #rozowepaski #makijaz
Pobierz S.....y - Jak to jest, że faceci wyglądają bez makijażu normalnie, a część lasek wygl...
źródło: comment_WLtQNfmUcPzGox6eOU0oIY0T02hZSrel.jpg
  • 116
@Shanny: Oprócz wyżej wymienionych argumentów (postawa, uśmiech, właściwe traktowanie skóry)dodatkowo spory wpływ na nasze postrzeganie mają też obecne wszędzie wizerunki odwalonych na bogato celebrytek/aktorek/piosenkarek/dziennikarek. Nawet jeśli ktoś nie ogląda TV, nie przegląda pudelkopodobnych stron, nie czyta gazet (niekoniecznie tylko plotkarskich) to na co dzień mimochodem utrwala sobie w głowie ten podrasowany wygląd twarzy.
@Shanny: Nie oszukujmy się ta po prawej jest bardziej atrakcyjna. A ci co piszą, że jest inaczej to kłamią. Inna sprawa czy ktoś chciałby być z dziewczyną wiecznie przesadzającą z makijażem, a druga sprawa to chyba lepiej jak dziewczyna subtelnie podkreśla urodę - nie mam nic do podkreślania oczu, bo u kobiet podkreślenie oczu daje dużo uroku.
@lubielizacosy: Ta dziewczyna ma chyba łojotokowe zapalenie skóry. Moja skóra wygląda podobnie na
@Shanny: znam kilka dziewczyn, które nigdy się mocno nie malowały (tzn nie tapetowały- rzęsy/oczy i usta wiadomo, ale bez kilograma szpachli) i komicznie to wygląda jak stoją obok dziewczyn, które na co dzień makijaż nakładają pacą, bo dopiero wtedy się rzuca w oczy jak te drugie są zrobione na 'plastik' :D
@PinkCellphone: a facetów to nie dotyczy, mają immunitet na niezdrową cerę? pewnie, że się zdarza, ale tak patrząc po ludziach, to rzeczywiście łatwiej dostrzec nieprawidłowości z cerą u kobiety niż mężczyzny. chyba, że kwestia jakichś hormonów mających wpływ na jakieś gruczoły, czy pracę czegośtam... nie wiem...


@zolwixx w sumie ciekawa kwestia, sama się nad tym zastanawiałam. to musi mieć coś wspólnego z wahaniami hormonów, które jak wiadomo u kobiet są częste.
Mój niebieski też twierdzi, że najlepiej wyglądam bez - rano XD


@Aerials: bo taki jest fakt, jak kobieta jest ładna to rano widzi się jej naturalne piękno, niezmącone siłą grzebienia i maskary