Wpis z mikrobloga

Cześć!
Czy wie ktoś z Was na czym może polegać mój problem?
Od zawsze nie miałem kondycji. Dosłownie. Od szkoły podstawowej, aż do końca liceum byłem w stanie przebiec jednorazowo maksymalnie 400 metrów. Na studiach zapisałem się na pływanie i o dziwo jestem w stanie pływać bez przerwy przez całą godzinę. W dodatku staram się nie oszczędzać i dawać z siebie wszystko. Mimo tego wysiłku na tle całej grupy wyglądam nadzwyczaj dobrze lub nawet bardzo dobrze.

Zastanawia mnie właśnie różnica w obu tych dyscyplinach. Czy mój problem może wynikać ze złej techniki oddychania? Muszę dodać, że podczas biegu moim problemem nie jest ból nóg, a jedynie ogólne zmęczenie, które w moim odczuciu mógłbym nawet nazwać wycieńczeniem(osłabienie, zawroty głowy). Podczas pływania odczuwam jedynie po 30-40 minutach ogólne zmęczenie mięśni spowalniające ruchy kończyn.

#problem #plywanie #bieganie #sport #wf
  • 7
Muszę dodać, że podczas biegu moim problemem nie jest ból nóg, a jedynie ogólne zmęczenie, które w moim odczuciu mógłbym nawet nazwać wycieńczeniem(osłabienie, zawroty głowy). Podczas pływania odczuwam jedynie po 30-40 minutach ogólne zmęczenie mięśni spowalniające ruchy kończyn.


@foremcia: mam w sumie podobnie, najpierw oddech siada potem płuca bolą i dopiero nogi zaczynają mieć problem.
@foremcia: jesteś w stanie określić twój puls i oddech ? jeśli czujesz, ze masz puls za wysoki, za szybko oddychasz to znaczy ze za szybko biegasz. rozsądnie na poczatek można przyjać tempo 7 minut na kilometr. nawet ktos z zerową kondycją przebiegnie tym tempem kilometr, dwa. Stopniowo zwiększaj dystans i tempo. bedzie git :) Możesz też spróbować ten trening.