Wpis z mikrobloga

Hej, jest problem ze #sluzbazdrowia

W październiku 2016 wykryto u mojej narzeczonej mnie niedoczynność tarczycy na podstawie TSH - wynosiło 5,66. Lekarz ogólny zlecił Euthyrox 25, połowę tabletki i w grudniu TSH spadło do 4,050. Ma 25 lat, więc wynik docelowy u niej to 1,00. W styczniu miała pierwszą wizytę u endokrynologa, który podwyższył dawkę do całej tabletki, zlecił badanie tsh i przeciwciał na maj przed koleją wizytą, a na pytanie o usg tarczycy powiedział, że "kiedyś je zrobimy". Narzeczona zorientowała się do tego czasu, że podstawą jest zrobienie usg i sprawdzenie przeciwciał, dopiero wówczas można wykluczyć chociażby Hashimoto, nie wiadomo też czy tarczyca jest powiększona, czy są na niej jakieś guzki, ani jaka jest konwersja FT4 do FT3. Innymi słowy nieznana jest przyczyna niedoczynności, a leczony jest rezultat. Dziś była u lekarza rodzinnego poprosić o skierowanie na usg, najpierw ją wyśmiał i zapytał po co to, ale ostatecznie je wypisał, a gdy poprosiła o skierowanie na FT3 i FT4 oraz przeciwciała, powiedział że tylko endokrynolog może je zlecić. Dowiedziała się, że dwa pierwsze badania mógł jej wypisać, ale nie chciał, a łączny koszt wszystkich badań prywatnie to 150 zł. Znacie może lekarza w Bydgoszczy, który przepisałby od razu te badania i poprowadził leczenie?

#endokrynologia #hashimoto #tarczyca #bydgoszcz
  • 8
  • Odpowiedz
@elliott: niech wybierze się do doktora Bielickiego. co prawda prywatnie, ale wizyta nie najdroższa (120 zł), usg od ręki. jak mi się wyniki nie zgadzały to wziął mnie na oddział do wojskowego, bo jest tam ordynatorem. naprawdę polecam.
na nfz nie ma co liczyć, zdrowie ważniejsze. docelowy wynik dla 25 latki może być około 3 nawet ;)
  • Odpowiedz
@elliott: Za to ja polecam dr. Guryna. Przyjmuje na pewno w Bizielu i poświęca dużo czasu dla pacjenta, aby wyczerpać temat. Bez problemu dostałam od niego skierowanie na badanie TSH oraz pozostałych hormonów. Dodatkowo na sód i potas i inne. Wykrył u mnie Hashimoto, ale nie zaczął leczenia. Na razie mam monitorować wyniki oraz wielkość tarczycy. Jeśli chodzi o USG to skierowanie dostałam od niego, a pół roku później od lekarza
  • Odpowiedz