Wpis z mikrobloga

Wyniki referendum dotyczącego budowy lotniska:
Powiat Zambrów 6,22 proc.; 35 931 os. upr. do głos.; 2235 wydanych kart; 2065 gł. na TAK
Miasto Łomża 2,36 proc.; 49 215; 1160; 901
Powiat Mońki 12,7 proc.; 34 580; 4390; 4267
Miasto Białystok 23,7 proc.; 225 493; 53 434; 51 484
Miasto Suwałki 6,29 proc.; 54 587 3435; 3193

W związku ze zbyt małą frekwencją (poniżej 30%) referendum nie jest wiążące.

Przeraża mnie jednak to, że aż tyle osób było na tak. Przecież takie lotnisko to byłby kolejny Radom finansowany z naszych podatków. Dramat, po prostu dramat. Ale taka jest właśnie demokracja.

#bialystok #lomza #suwalki #zambrow #podlaskie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a mało kto pamięta o małym lotnisku w Szymanach, które miało być tak zajebiście nie rentowne, a ciężko się załapać na lot z niego, bo za każdym razem cały samolot #!$%@? w obydwie strony i biliety kupować trzeba z wyprzedzeniem i na wiosnę będą wprowadzać kolejne loty.


@b__g: A co jest w tym sprzecznego? Do Szyman nadal dopłacamy z podatków.
  • Odpowiedz
Podlasia bardzo duzo ludzi siedzi za zachodnia granica Polski, w stanach również, najbliższe lotnisko jestt 300 km w Warszawie,


@SanchezYZF: od kiedy to Warszawa jest 300 km od Bstoku
  • Odpowiedz
Szymany? Ludzie, sprawdźcie rozkład lotów - 10 lotów tygodniowo xDDDD wszystko trasa Londyn - Szymany :)
To mówi wszystko o sensie lotniska w Białymstoku.

Jedyny sens to wybudowanie jednego pasa na Krywlanach obsługującego tylko loty krajowe i prywatne czartery.

Wytłumaczcie mi też dlaczego ja, mieszkaniec Łomży mam być za lotniskiem w Białymstoku, jak mam w tej samej odległości Modlin i Bemowo? Nazywajcie to lotniskiem białostockim a nie wojewódzkim. Zróbcie sobie białostocką zrzutkę i budujcie, a nie odwalajcie jak z drogami, m.in. Via Balticą, gdzie wpychacie łapy na siłę tylko po to, żeby drogę przepchnąć przez Białystok.
  • Odpowiedz
@100mph: Tak samo można powiedzieć o Łomży. Po #!$%@? droga do Łomży przecież to zadupie, nic tam się nie rozwija, jedyne co się dzieje to starzy ludzie umierają, bo ci młodsi albo bardziej zaradni #!$%@? już do Białegostoku.

A tak poważniej to ja zagłosowałem na lotnisko, dlatego że mam w #!$%@? znajomych,rodziny którzy siedzą za granicą, a do Polski chcieliby latać częściej, nawet przylecieć sobie na weekend do rodziny, bo
  • Odpowiedz
  • 1
@DannyMurillo białostocki pks bankrutuje, ale suwalski przynosi zyski ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego kłótnia o fuzję okropna, bo to będzie trochę ratowanie leżącego.

@hyperlink pas startowy dla małych samolotow ma powstać w Białymstoku i Suwałkach.

No cóż, bilbordy lotniska w Kownie już wiszą i zauważyłam wśród znajomych, że wolą trochę droższy lot z Kowna, niż tańszy z Modlina. Trzeba pamiętać o koszcie dojazdu, który się wyrównuje
  • Odpowiedz